Dlaczego warto inwestować w wyjazdy motywacyjne?

Incentive Travel, bo o tym będzie traktować ten artykuł, to nowa gałąź turystyki biznesowej. W naszym kraju wyjazdy motywacyjne są coraz popularniejsze i po ten środek nagradzania swoich najlepszych pracowników sięga coraz więcej przedsiębiorców. Skąd się bierze fenomen takich wycieczek i czy naprawdę warto w nie inwestować?

Dlaczego warto inwestować w wyjazdy motywacyjne? 1

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie: dla kogo organizowane są wyjazdy motywacyjne? Otóż w założeniu takie wycieczki powinny być organizowane dla wąskiego grona uczestników. Wyjazd incentive ma być nagrodą dla najlepszych, najbardziej wydajnych i zaangażowanych pracowników Twojej firmy. Osoby, które pojadą na incentive możesz wybrać na podstawie własnych obserwacji, lub też ogłosić konkurs! Wówczas na wypad w egzotyczne miejsce pełen niedostępnych dla zwykłych turystów atrakcji zabierzesz np. team, który wykręcił najlepsze wyniki lub 10 osób, które najciężej i najefektywniej pracowały na sukces swój i Twojej firmy w ostatnim półroczu.

Wyjazdy incentive travel to także doskonałe narzędzie do budowania długofalowych relacji biznesowych. Na zagraniczną wycieczkę w tym klimacie możesz z powodzeniem zaprosić  również swoich najlepszych kontrahentów oraz klientów.

Korzyści płynące z organizacji wyjazdu motywacyjnego

Nie oszukujmy się, organizacja świetnego wyjazdu za granicę dla najwybitniejszych pracowników wyjdzie Twojej firmie tylko na dobre. Co prawda należy liczyć się ze sporymi kosztami takiego przedsięwzięcia, ale korzyści są często nie do ocenienia. Wyjazd incentive to jasny sygnał dla Twoich pracowników, że są dla Ciebie ważni i dostrzegasz ich starania. Dzięki temu zyskujesz lojalność najlepszych na rynku fachowców, którzy będą  chętni związać się z Twoją firmą  na dłużej. Wyjazd incentive to budowanie więzi z firmą i przede wszystkim, znakomite narzędzie motywacyjne. Od kilkunastu bowiem lat na zachodzie zauważalny jest trend wzrostowy wśród firm, które zdecydowały się na tą formę gratyfikacji pracowników. Nie tylko takie firmy szybciej się rozwijają, ale także pozostawiają w tyle przedsiębiorców, którzy z incentive travel jeszcze nie skorzystali.

W przypadku organizacji egzotycznej wycieczki dla kontrahentów oraz klientów również możemy liczyć na długotrwałe, pozytywne skutki. Przedsiębiorcom, z którymi współpracujemy pokazujemy, że nie liczą się dla nas tylko ich pieniądze, ale liczymy także na ich zaufanie i postrzegamy ich jako partnera biznesowego na długie lata.

Fenomen Incetive Travel

Dlaczego takie wyjazdy są coraz popularniejsze? Dlaczego tak bardzo się uczestnikom podobają? I dlaczego to gwarancja sukcesu? Powodów jest kilka, a poniżej wymienimy tylko te najważniejsze:

  • Egzotyczne kierunki
  • Noclegi w ekskluzywnych hotelach
  • Przeloty i przejazdy klasą biznes lub VIP
  • Atrakcje przygotowane specjalnie dla konkretnej grupy
  • Atrakcje często niedostępne dla zwykłego turysty

Elitarność wyjazdu przygotowanego specjalnie dla konkretnej grupy ludzi sprawia, że często są to niezapomniane wyjazdy, które uczestnicy zapamiętają do końca życia.

Wyjazdów incentive nigdy nie powinieneś traktować jako koszt, a tym bardziej zbędny wydatek. Organizacja takiej wycieczki to inwestycja w ludzi i w przyszłość Twojej firmy. W obecnych czasach incentive travel to nieodłączny element i znak rozpoznawczy nowoczesnego przedsiębiorcy. Zostań nim również i Ty!

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry