Dlaczego warto szkolić się z UX?

Każdy, kto wprowadza na rynek nowy produkt chciałby, aby był to produkt idealny, który będzie sprzedawał się bardzo dobrze i przyniesie firmie zyski. Cele te pomoże osiągnąć projektowanie zorientowane na użytkownika. User Experience to pojęcie, które najczęściej pojawia się w odniesieniu do stron internetowych. Zalety projektowania UX doceniło już bardzo wiele przedsiębiorstw. Projektowaniem zgodnym z UX zajmuje się coraz więcej firm. Z myślą o osobach, które chcą zostać projektantami UX oraz o osobach, które chcą pogłębiać swoją wiedzę z tego zakresu organizowane są liczne kursy i szkolenia.

Dlaczego warto szkolić się z UX? 1

Jak zaczęła się historia projektowania zorientowanego na użytkownika?

Określenie User Experience po raz pierwszy pojawiło się w latach 90. Osobą, która użyła go jako pierwsza był Donald Norman. Ten specjalista w dziedzinie HCI, pracując dla firmy Apple, sam sobie nadał tytuł architekta User experience i jednocześnie stworzył jego definicję. Na początku XXI wieku projektowanie zorientowane na użytkownika zaczęto stosować także w Polsce. User Experience należy obecnie do dziedzin, które rozwijają się bardzo dynamicznie, a specjaliści UX należą do bardzo poszukiwanych.

Kto jest adresatem szkoleń z zakresu UX?

Firmy, których specjalnością jest organizacja szkoleń z zakresu UX swoją ofertę kierują do bardzo szerokiego grona klientów. W szkoleniach tych mogą brać udział projektanci UX i programiści. Nad projektowaniem stron internetowych i aplikacji mobilnych zgodnych z duchem UX pracują dzisiaj nie tylko specjaliści IT, ale także graficy, psycholodzy i socjolodzy. Są to osoby, które również mogą wziąć udział w szkoleniach UX. W szkoleniach mogą brać udział zarówno osoby, które już pracują w zawodzie UX Designera, jak i ci, którzy dopiero chcą podjąć pracę w tym zawodzie.

Jaka jest forma szkolenia?

Z uwagi na panującą pandemię zdecydowana większość szkoleń UX odbywa się w trybie online. Plusem szkoleń jest nie tylko to, że są dedykowane zarówno osobom z doświadczeniem, jak i bez, ale także to, że prowadzone są przez osoby, dla których projektowanie zorientowane na użytkownika nie ma żadnych tajemnic. Kadra szkoleniowa przekazuje wiedzę teoretyczną w bardzo przyjazny i atrakcyjny dla słuchaczy sposób. Osoby, które biorą udział w szkoleniach UX wiedzę mogą zdobywać także podczas praktycznych ćwiczeń i warsztatów. Mają też możliwość pracowania nad konkretnymi zadaniami. Dzięki temu nawet osoby, które w zawodzie projektanta UX dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki zdobędą umiejętności, które pozwolą im pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania.

Zaprojektowane w duchu User Experience strony internetowe czy aplikacje mobilne są łatwe w obsłudze i przyjemne w użytkowaniu. Odpowiadają na wszystkie lub większość potrzeb konkretnych użytkowników. UX to dziedzina, która stale się rozwija. Dlatego też osoby, które pracują na stanowisku UX designera muszą stale zdobywać nowe umiejętności i poszerzać już posiadaną wiedzę. Do nich oraz do osób, które chcą pracować jako UX designerzy adresowane są zakończone egzaminem i otrzymaniem certyfikatu szkolenia z UX.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ux-pm.pl/poziom-1

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry