Dlaczego warto zatroszczyć się o profesjonalny wizerunek w sieci?

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że brak firmy w internecie to prawie pewna klęska. Oczywiście wszystko zależy od branży i grupy docelowej, ale coraz więcej osób tak właśnie szuka usług i produktów. Jeśli chcemy być konkurencyjni, musimy mieć swoje miejsce w sieci, a jeszcze lepiej, jak będzie to miejsce w pełni profesjonalne. Co to oznacza?

Nie idź tą drogą!

Na pewno nie chodzi o to, aby po prostu zlecić zrobienie strony www najniższym kosztem, a później jej nie aktualizować, nie publikować nowych wpisów na blogu. Nie tędy droga też, że założymy konto na Facebooku czy Google Plus, wstawimy tam dwa zdjęcia na miesiąc i będziemy sobie o tym przypominać od wielkiego dzwonu. Nie ma też sensu inwestować w promocję online, jeśli nie mamy na nią pomysłu. Możemy być pewni, że będą to stracone pieniądze.

O czym pamiętać?

Prawdziwe efekty przynosi poważne, strategiczne podejście do sprawy, a to oznacza, że liczy się profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa, która jest responsywna (czyli dostosowana do urządzeń mobilnych), dobrze wypozycjonowana i zoptymalizowana – do odpowiedniej grupy docelowej, a także zintegrowana z mediami społecznościowymi, jak Facebook, Google Plus czy Twitter. Przyjrzyjmy się tym zagadnieniom.

Dlaczego warto zatroszczyć się o profesjonalny wizerunek w sieci? 1

Profesjonalna strona www, czyli jaka?

Dobrze zaprojektowana strona świadczy o naszej firmie, o jej wizerunku, o tym, czy jesteśmy poważnym, godnym, zaufania partnerem. Jest jak witryna sklepu – ciekawie wyglądająca zachęca potencjalnych klientów, by nas odwiedzili. Mało schludna, bez pomysłu zadziała w odwrotną stronę, a przecież to byłoby zabójcze dla naszego biznesu. Trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się bardzo szybko, zresztą jak cała technologia, więc o własnym miejscu w sieci musimy myśleć strategicznie. Oznacza to, że projektowanie stron www najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na co dzień. W takiej sytuacji mamy pewność, że:

  • strona będzie wykonana z zachowaniem najważniejszych aktualnie trendów w webdesignie. Nie chodzi tu o żadne upiększenia, które nie wnoszą nic do tematu. Nie, mowa tu o działaniach poprawiających użyteczność strony, co na pewno doceni każdy klient.
  • Do najważniejszych działań zaliczymy przygotowanie strony responsywnej, czyli przystosowanej do różnych – małych i dużych – wyświetlaczy. To już nie te czasy, że ludzie korzystają tylko z domowych komputerów, dzisiaj są różne możliwości, szczególnie smartfony i tablety, które są już masową rozrywką.
  • Tak samo, jak social media (media społecznościowe), które dla każdej firmy mogą stać się dodatkowym, ważnym kanałem komunikacji z klientami, a także miejscem budowania społeczności fanowskiej. Wiele firm doskonale to potrafi wykorzystać, ale żeby tak było trzeba mieć dobrą strategię i wiedzieć, jak działają tego rodzaju miejsca.
  • Na nic to jednak wszystko, gdy nie będziemy w stanie dobrze wypozycjonować naszej strony internetowej. Jeśli klienci mają nas poznać, skorzystać z naszych usług, kupić nasze produkty, musimy być widzialni. Dobrze zoptymalizowana strona pod kątem SEO to zapewnia, a więc naszą firmę może poznać jeszcze więcej osób, co gwarantuje lepszą kondycję naszej działalności.

Pamiętajmy więc, że obecność w sieci to obowiązek, ale nic nam nie da tylko to, że tam po prostu będziemy. Jeśli mamy być zauważeni musimy podjąć kroki, które w tym pomogą. Wymienione powyżej to absolutne minimum, jeżeli będziemy o nich pamiętać, to znacząco zwiększymy swoją szansę na mocno konkurencyjnym rynku. Warto iść z duchem czasu i nie zadowalać się półśrodkami, szczególnie jak chcemy, aby nasza firma osiągnęła sukces.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry