Dlaczego warto zatroszczyć się o profesjonalny wizerunek w sieci?

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że brak firmy w internecie to prawie pewna klęska. Oczywiście wszystko zależy od branży i grupy docelowej, ale coraz więcej osób tak właśnie szuka usług i produktów. Jeśli chcemy być konkurencyjni, musimy mieć swoje miejsce w sieci, a jeszcze lepiej, jak będzie to miejsce w pełni profesjonalne. Co to oznacza?

Nie idź tą drogą!

Na pewno nie chodzi o to, aby po prostu zlecić zrobienie strony www najniższym kosztem, a później jej nie aktualizować, nie publikować nowych wpisów na blogu. Nie tędy droga też, że założymy konto na Facebooku czy Google Plus, wstawimy tam dwa zdjęcia na miesiąc i będziemy sobie o tym przypominać od wielkiego dzwonu. Nie ma też sensu inwestować w promocję online, jeśli nie mamy na nią pomysłu. Możemy być pewni, że będą to stracone pieniądze.

O czym pamiętać?

Prawdziwe efekty przynosi poważne, strategiczne podejście do sprawy, a to oznacza, że liczy się profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa, która jest responsywna (czyli dostosowana do urządzeń mobilnych), dobrze wypozycjonowana i zoptymalizowana – do odpowiedniej grupy docelowej, a także zintegrowana z mediami społecznościowymi, jak Facebook, Google Plus czy Twitter. Przyjrzyjmy się tym zagadnieniom.

Dlaczego warto zatroszczyć się o profesjonalny wizerunek w sieci? 1

Profesjonalna strona www, czyli jaka?

Dobrze zaprojektowana strona świadczy o naszej firmie, o jej wizerunku, o tym, czy jesteśmy poważnym, godnym, zaufania partnerem. Jest jak witryna sklepu – ciekawie wyglądająca zachęca potencjalnych klientów, by nas odwiedzili. Mało schludna, bez pomysłu zadziała w odwrotną stronę, a przecież to byłoby zabójcze dla naszego biznesu. Trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się bardzo szybko, zresztą jak cała technologia, więc o własnym miejscu w sieci musimy myśleć strategicznie. Oznacza to, że projektowanie stron www najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na co dzień. W takiej sytuacji mamy pewność, że:

  • strona będzie wykonana z zachowaniem najważniejszych aktualnie trendów w webdesignie. Nie chodzi tu o żadne upiększenia, które nie wnoszą nic do tematu. Nie, mowa tu o działaniach poprawiających użyteczność strony, co na pewno doceni każdy klient.
  • Do najważniejszych działań zaliczymy przygotowanie strony responsywnej, czyli przystosowanej do różnych – małych i dużych – wyświetlaczy. To już nie te czasy, że ludzie korzystają tylko z domowych komputerów, dzisiaj są różne możliwości, szczególnie smartfony i tablety, które są już masową rozrywką.
  • Tak samo, jak social media (media społecznościowe), które dla każdej firmy mogą stać się dodatkowym, ważnym kanałem komunikacji z klientami, a także miejscem budowania społeczności fanowskiej. Wiele firm doskonale to potrafi wykorzystać, ale żeby tak było trzeba mieć dobrą strategię i wiedzieć, jak działają tego rodzaju miejsca.
  • Na nic to jednak wszystko, gdy nie będziemy w stanie dobrze wypozycjonować naszej strony internetowej. Jeśli klienci mają nas poznać, skorzystać z naszych usług, kupić nasze produkty, musimy być widzialni. Dobrze zoptymalizowana strona pod kątem SEO to zapewnia, a więc naszą firmę może poznać jeszcze więcej osób, co gwarantuje lepszą kondycję naszej działalności.

Pamiętajmy więc, że obecność w sieci to obowiązek, ale nic nam nie da tylko to, że tam po prostu będziemy. Jeśli mamy być zauważeni musimy podjąć kroki, które w tym pomogą. Wymienione powyżej to absolutne minimum, jeżeli będziemy o nich pamiętać, to znacząco zwiększymy swoją szansę na mocno konkurencyjnym rynku. Warto iść z duchem czasu i nie zadowalać się półśrodkami, szczególnie jak chcemy, aby nasza firma osiągnęła sukces.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top