Dobry katalog produktowy – od projektu po wydruk

Opublikowano: 2 maja 2017. Kategoria: Wpisy Promowane.

Katalog produktowy to niezbędny element na targach, konferencjach, wystawach, giełdach i pokazach. Daje klientowi możliwość wnikliwego zapoznania się z ofertą firmy, jednocześnie stając się jej wizytówką. Podpowiadamy, jak zaprojektować profesjonalny katalog reklamowy od A do Z!

Z myślą o kliencie

Dobry katalog produktowy – od projektu po wydruk 1Projektując katalog, spróbuj spojrzeć na niego oczami potencjalnego klienta. Pomyśl, jakie rozwiązania ułatwią mu odbiór przedstawionych treści, a co wywoła niepotrzebną frustrację. Zastanów się, czy katalog łatwo otworzyć i zamknąć? Czy czcionka nie jest przesadnie mała, a grafiki nie są zbyt nachalne? Czy proporcje między zdjęciami a tekstem zostały zachowane?

Zadbaj o odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów oraz rzetelny opis produktu w języku zrozumiałym dla klienta. Treści zawarte w katalogu muszą być nie tylko wartościowe, ale także przedstawione w atrakcyjny sposób. Bądź obiektywny, ale pisz językiem korzyści – klient musi nabrać pewności, że produkt, który sprzedajesz, jest mu niezbędny. Katalog produktowy nie może być nazbyt przeładowany treściami ani grafikami. Czasem lepiej zrezygnować z prezentacji niektórych produktów, aby w folderze nie zaczął królować chaos. Zadbaj, aby zamieszczone w katalogu zdjęcia były doskonałej jakości i prezentowały produkt w sposób zachęcający do zakupu.

Przed oddaniem katalogu do druku dokładnie sprawdź tekst nie tylko pod kątem merytorycznym, ale także stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym. Dzięki temu dasz się poznać jako profesjonalista!

Ocenią Cię po okładce

Dobry katalog powinien nie tylko szczegółowo przedstawiać ofertę firmy, ale także pozytywnie wpływać na jej wizerunek. Zawartość to nie wszystko! Odpowiedni projekt i profesjonalne wykonanie mają kolosalne znaczenie. Zadbaj o wysokiej jakości papier, odpowiedni format oraz elegancki sposób wykończenia. Nie mniej ważny jest sposób łączenia stron. Drukarniaonline.pl należąca do czołówki polskich drukarń online oferuje katalogi szyte oraz katalogi klejone za pomocą kleju poliuretanowego (PUR) odpornego na wilgoć, temperaturę oraz działanie rozpuszczalników.

Wyróżnij okładkę za pomocą grubszego papieru lub dodatkowego uszlachetnienia – folią matową lub błyszczącą. Istotne elementy, które szczególnie chcesz wyróżnić, odznacz za pomocą lakieru punktowego. Wysokiej jakości katalogi szyte pozwolą przedstawić ofertę Twojej firmy nawet elitarnemu klientowi.

Wpisy PromowaneDobry katalog produktowy – od projektu po wydruk

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.