Dotacje dla firm – bliżej unijnych dotacji

Dla potencjalnych beneficjentów – możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z firmą doradczą wyspecjalizowaną w pozyskiwaniu dotacji unijnych, a dla specjalistów od dotacji – ścieżka do pozyskania nowych zleceń. Nowy serwis www.dotacje-dla-firm.pl pomaga w staraniach o unijne dotacje.

Witryna umożliwia „kojarzenie” przedsiębiorców i  konsultantów, zajmujących się unijnymi programami. Serwis grupuje firmy doradcze specjalizujące się we wszystkich dostępnych programach unijnych – zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. Po zarejestrowaniu się w serwisie konsultanci zyskują dostęp do treści zapytań od przedsiębiorców, zainteresowanych pozyskaniem dotacji . Z kolei przedsiębiorcy po wybraniu interesującego ich programu unijnego, mogą oczekiwać kontaktu i przedstawienia oferty od konsultantów.

Dotacje-dla-firm.pl nie są jednak wyłącznie platformą b2b. Serwis to również przydatna baza wiedzy o unijnych programach – można w nim znaleźć przykładowe, wypełnione wnioski o dotacje, biznes plany czy studia przypadków. Informacje o unijnych programach wciąż przekazywane są niezrozumiałym językiem.

– Czy można uzyskać dotacje nie wiedząc co to są polityki horyzontalne, pomoc de minimis czy wskaźniki produktu? My twierdzimy, że tak! Staramy się informować o wszystkim możliwie jasno i przystępnie, a jeśli jakaś kwestia wymaga dokładniejszego wyjaśnienia – za pośrednictwem naszego serwisu można o wszystko zapytać doradców – mówi Piotr Piskorz z firmy Innova Funds –  manager projektu, odpowiedzialny za kształt serwisu.

Sposób przyznawania unijnych dotacji budzi czasem kontrowersje. Tak było ze wsparciem pochodzącym z programu operacyjnego, przeznaczonego na rozwój e-biznesu. Przypomnijmy, że do 30 września 2010 trwa jedyny w tym roku, nabór z POIG 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” . Po kontrowersjach związanych z ubiegłorocznym naborem, zmienił się system oceny wniosków, a także sposób ich dostarczania do PARP – w obecnym naborze aplikacje są przesyłane drogą elektroniczną.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top