Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego drona?

Powszechność zdalnie sterowanych maszyn latających zwanych dronami osiągnęła szczyt w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wówczas nawet w dużych supermarketach spożywczych można było nabyć jeden z kilku dostępnych modeli dronów. Święta minęły, a zainteresowanie latającymi dronami nie gaśnie. Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z lataniem, przeczytaj ten tekst. Dowiesz się na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego drona.

Powszechność zdalnie sterowanych maszyn latających zwanych dronami osiągnęła szczyt w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wówczas nawet w dużych supermarketach spożywczych można było nabyć jeden z kilku dostępnych modeli dronów. Święta minęły, a zainteresowanie latającymi dronami nie gaśnie. Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z lataniem, przeczytaj ten tekst. Dowiesz się na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego drona.

drony_dla_poczatkujacych

Rozmiar ma znaczenie – minidrony

Jednym z rodzai dronów są tzw. drony zabawki – minidrony. Są to maleńkie quadrocoptery (posiadają 4 wirniki), przeważnie mieszczące się w dłoni dorosłego. Dzięki ich niewielkim rozmiarom, naukę latania możemy odbywać w domu. Wnętrze pomieszczenia zapewnia stabilne „warunki atmosferyczne”, dzięki czemu szybciej wyczujemy naszego drona i nabierzemy umiejętności sterowania nim.

Żyroskop zapewni stabilny lot

Rozważając zakup drona, należy szukać egzemplarzy z opisanym systemem stabilizacji lotu. Pomoże on w nauce pilotażu, a także ułatwi zachowanie równowagi przez maszynę w czasie naszych pierwszych lotów. Idealnym rozwiązaniem jest 6-osiowy żyroskop, który należy do standardowego wyposażenia np. dronów Syma. Optymalna stabilizacja zapewni nam wspaniałą zabawę gdy nabierzemy nieco wprawy i zaczniemy eksperymentować z podniebnymi akrobacjami.

Optymalna konstrukcja odporna na uszkodzenia

Jakość ma znaczenie. Materiały, z których wykonano drona powinny być odporne na uszkodzenia. Ważne, by śmigła naszej maszyny zrobione zostały z elastycznego tworzywa. To właśnie łopaty wirnika ulegają najczęściej uszkodzeniom w wyniku zderzeń czy upadków. Niektóre modele dronów mają dodatkowe ramiona chroniące śmigła przed zderzeniami (modele Syma). Inne marki całą konstrukcje formują tak, by wirniki maszyny były zabezpieczone z każdej strony (modele X-Drone czy WLToys). Odporność na uszkodzenia to bardzo istotny aspekt. Na początku zawsze zdarzają się kraksy i upadki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jeśli decydujemy się na zakup drona wybierajmy sklepy, które oferują także części zamienne do danego modelu. Mamy wówczas gwarancję, że w razie ewentualnego uszkodzenia, będziemy łatwo mogli wymienić daną część. Dzięki temu nasz dron nie stanie się jednorazową zabawką.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry