Dzieci.pl – witryna dla rodziców

Celem serwisu dzieci.pl jest dotarcie do rodziców szukających w Sieci informacji na temat zdrowia, wychowania i relacji z własnymi dziećmi – od narodzin do okresu dojrzewania.

Skupiliśmy się na funkcjonalnościach, które na rynku są absolutną nowością. Specjalnie dla „początkujących” rodziców stworzyliśmy m.in. mapę pozwalającą na szukanie miejsc przyjaznych rodzinie. Stworzyliśmy także „Grupy Wsparcia”, dzięki którym użytkownicy mogą anonimowo opowiedzieć o swoich problemach. Wsparcie mogą znaleźć m.in. przyszłe mamy, których ciąża jest zagrożona czy rodzice walczący z chorobą dziecka. Serwis ma być również miejscem, w którym znajdą odpowiedzi na trudne pytania. A takich, zwłaszcza młodzi rodzice, mają tysiące. – wyjaśnia kierująca projektem Marta Steiner.

Podstawowe zakładki witryny to Ciążą, Szkoła Rodzenia, Wychowanie, Związek i Mapa. Dużym udogodnieniem jest personalizowanie publikowanych w serwisie artykułów i porad jak Depresja poporodowa, Kurs na supertatę…. Użytkownicy, dzięki uproszczonej nawigacji łatwo mogą znaleźć materiały poświęcone dzieciom w konkretnym wieku – niemowlętom, małym dzieciom do lat trzech, przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych. Serwis „zaopiekował” się także kobietami w ciąży i połogu – do nich skierowane są porady ginekologa i seksuologa.

Osoby spodziewające się dziecka skupiają się zazwyczaj na porodzie i dopiero po narodzinach maluszka zdają sobie sprawę, jak wiele muszą się jeszcze dowiedzieć i nauczyć. Niektóre tematy, jak wybór pediatry, ortopedy, szczepienia i badania, są dla nich nowością. Nie wiedzą też, jakie miejsca mogą odwiedzać podczas spaceru, gdzie są bezpieczne i ciekawe place zabaw, ani też, które restauracje w ich okolicy gwarantują miejsce do karmienia, przewijak dla niemowlaka lub krzesełko dla starszej pociechy. Są to cenne informacje, które można znaleźć w serwisie dzieci.pl.

Użytkownicy mogą do Mapy dodawać nowe miejsca, opiniować je i szukać w bazie tych, którymi są aktualnie zainteresowani. Ponadto, mapa umożliwia szukanie w okolicy internautów, którzy mają dzieci w podobnym wieku. Dzięki temu, za naszym pośrednictwem, mogą poznać się mamy mieszkające blisko siebie. – dodaje Marta Steiner.

Twórcy witryny duży nacisk położyli na bezpieczeństwo danych dodawanych przez użytkowników – aby zobaczyć profil internauty, który dodał punkty na mapie, trzeba go o to poprosić. Mamy i tatusiowe mogą też udostępnić dodawane zdjęcia i filmy rodzinne wszystkim osobom oglądającym serwis lub tylko tym, które są w witrynie znajomymi. Użytkownicy tworzą grupy przyjaciół – nawiązują znajomości, mogą umawiać się za pośrednictwem serwisu na wspólne wypady na place zabaw, wymieniają się dodanymi w serwisie zdjęciami i filmami swoich dzieci, chwalą się swoimi pociechami. Za pomocą serwisowej skrzynki pocztowej mogą przesyłać sobie wiadomości mailowe.

Warto podkreślić, że serwisem zarządzają redaktorki, które posiadają dzieci – wiedzą, jakie trudności spotykają młodego rodzica, gdzie ewentualnie szukać pomocy i jak ją uzyskać.

http://dzieci.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry