e-biznes vs. e-nauka języków. Poznajcie Preply.com

W ostatnich latach nastąpił bardzo dynamiczny rozwój e-biznesu. W bardzo dużej mierze rozwój e-biznesu powiązany jest z edukacją online. Można o tym mówić w dwóch zakresach. Pierwszy przypadek dotyczy wpływu edukacji online na rozwój e-biznesu w którym to znajomość języków obcych jest bardzo ważnym czynnikiem, szczególnie jeśli mowa jest o języku angielskim. Kolejnym aspektem jest rozwój różnego rodzaju działalności internetowych, które zajmują się edukacją online.

Biorąc pod uwagę ten drugi aspekt przyjrzyjmy się wszystkim znanym e-biznesom, które zajmują się nauczaniem online, bądź wspomaganiem nauki języków poprzez internet.

Już jak sama nazwa wskazuje e-nauka jest ściśle powiązana z siecią internetową. Rozwój tego typu edukacji nastąpił wraz z rozwojem sieci internetowej. W wypadku e-nauki proces edukacji wspomagany jest poprzez wykorzystanie takich urządzeń jak komputer osobisty, tablet, oraz smartfon. Jest to nauka na odległość przy wykorzystaniu sieci internetowej i wcześniej wspomnianych urządzeń. Jest bardzo dużo zalet, które dotyczą takiej tego typu edukacji. Do najważniejszych z nich nalezą z pewnością takie jak:

  • możliwość nauki w dowolnym czasie
  • wygoda nauki
  • nauka odbywa się w dowolnym miejscu, wybranym przez ucznia
  • nauka jest indywidualna i w szerokim zakresie dopasowana do potrzeb ucznia
  • urozmaicenie nauki, poprzez wprowadzanie ciekawych elementów niedostępnych w nauce stacjonarnej
  • nauki dopasowana do możliwości
  • duża oszczędność czasu

Przykładem dobrych rozwiązań z zakresy e-edukacji jest platforma Preply.com

e-biznes vs. e-nauka języków. Poznajcie Preply.com 1Jest to miejsce stworzone dla wszystkich którzy chcą pogłębiać swoje umiejętności, również te związane ze znajomością języków obcych. Dla tych co jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tą platformą przedstawię w skrócie zasada jej działania.

Platforma Preply.com jest tak w zasadzie przydatnym narzędziem umożliwiającym kontakt pomiędzy osobą, która korepetycji udziela, a tym co wiedzę chce zdobywać. Korzystanie z tych szerokich możliwości jest całkowicie bezpłatne. Koszty jakie się ponosi są związane wyłącznie z opłatami za korepetycje.

Co należy zrobić, aby w pełni korzystać z możliwości jakie daje platforma Preply.com?

Nie potrzeba wiele, aby móc korzystać z bogatej bazy korepetytorów. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest wyszukanie nauczyciel, który spełniał będzie wyznaczone warunki. W tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki, można w niej zaznaczyć kryteria jakimi jesteś zainteresowany. Do wyboru jest kilka opcji, może to być na przykład kryterium cenowe, lub kryterium lokalizacji. Wyszukiwarka znajdzie także osoby udzielające korepetycji o określonej specjalizacji, poziomie nauczania (https://preply.com/pl/hiszpański-online). Można korzystać z jednej opcji wyszukiwania lub z kilku, aby znaleźć korepetytora najbardziej przybliżonego do swoich oczekiwań, najlepiej jest skorzystać z wszystkich możliwych filtrów do wyszukiwania. Następną czynnością jest wysłanie swojego zgłoszenia do wybranego nauczyciela, lub kilku nauczycieli. W zgłoszeniu koniecznie umieść jak najbardziej precyzyjne informacje o swoich oczekiwaniach. W ten sposób nauczyciel będzie miał tego świadomość i będzie mógł udzielić rzetelnej odpowiedzi. Na podstawie przesłanych przez Ciebie informacji nauczyciel będzie mógł określić ewentualne możliwości waszej współpracy. Kolejnym krokiem jest rejestracja. Jest to bardzo prosty proces, można to uczynić poprzez swoją pocztę elektroniczną, bądź też za pomocą konta na portalu społecznościowym Facebook. Po zarejestrowaniu się na platformie otrzymasz możliwość zarezerwowania swojej pierwszej lekcji. W momencie kiedy wybrany przez Ciebie nauczyciel zaakceptuje zgłoszenie, które wysłałeś pojawi się opcja umożliwiająca zapłatę za lekcje. Za lekcję można zapłacić na trzy sposoby takie jak: karta płatnicza, PayPal, Bitcoin. Pierwsze zajęcia są testowymi i po ich zakończeniu możesz określić czy lekcja z danym nauczycielem w pełni spełniła oczekiwania. Jeśli tak się nie stało, to dostaniesz zwrot pieniędzy, lub zostanie opłacona z innym nauczycielem. Bardzo dobrą możliwością jest skorzystanie z pakietów godzin. Pakiety takie dostępne są w opcjach: 5,10,15, 20 godzin. Korepetytor, który będzie udzielał lekcje swoje pieniądze będzie otrzymywał sukcesywnie po zrealizowaniu każdej lekcji. Po zrealizowanych zajęciach, każdorazowo zostaniesz poproszony o ocenę. Po upływie dwóch tygodni o dnia kiedy opłacisz pierwszą lekcje, będziesz mógł wystawić opinię o swoim korepetytorze. Jest to bardzo przydatne dla innych użytkowników, którzy dzięki temu będą mogli łatwiej podjąć decyzję co do wyboru osoby z którą zamierzają się uczyć.

Platforma Preply.com to również szansa dla tych osób, które korepetycji chciałyby udzielać.

Obecnie poprzez platformę udziela korepetycji ponad szesnaście tysięcy korepetytorów z jedenastu państw. W dzisiejszych czasach istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na naukę indywidualną. Na lokalnym rynku mogą jednak pojawiać się takie sytuacje, że jest nadmiar podaży nad popytem. W tym wypadku warto szukać swoich możliwości znalezienia uczniów korzystając z platformy Preply.com.  Poprzez platformę trafia się bezpośrednio do uczniów, którzy korepetycjami są zainteresowani. Miejsce zamieszkania podobnie jak w przypadku podejmujących naukę nie ma tu znaczenia. Korepetycji można udzielać z dowolnego miejsca, jest to doskonały pomysł na prace dla mieszkańców małych miejscowości. Rejestracja dla chcących podjąć współpracę jest darmowa, po zarejestrowaniu się należy utworzyć swój profil i zamieścić na nim jak najwięcej informacji o swoich usługach.  Dokładne uzupełnienie wszelkich danych na profilu umożliwi potencjalnym uczniom lepszy wybór. Do rejestracji na platformie, podobnie jak w przypadku uczniów potrzebny jest profil na Facebooku, lub adres poczty elektronicznej. Po zarejestrowaniu się będziesz otrzymywać zaproszenia od uczniów, oraz powiadomienia o nowych ofertach.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry