E-podpis – sprawdź, jak przyspieszyć obieg dokumentów w firmie

Podpis elektroniczny to szybki i bezpieczny sposób na sygnowanie dokumentów biznesowych. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz sprawnie zarządzać firmową dokumentacją. Dowiedz się więcej i przekonaj się, ile możesz zyskać, wybierając e-podpis.

E-podpis – sprawdź, jak przyspieszyć obieg dokumentów w firmie 1

Podpis elektroniczny – jak działa?

Podpis w formie elektronicznej może zostać złożony na dokumencie cyfrowym przez osobę fizyczną. Sygnowanie dokumentów odbywa się za pośrednictwem przeznaczonej do tego celu platformy lub też urządzenia mobilnego z warstwą biometryczną, czyli tabletu umożliwiającego złożenie odręcznego podpisu. Dokumenty podpisane w ten sposób mają taką samą wartość prawną, co dokumenty w formie papierowej.

Jak uzyskać podpis online?

Pamiętajmy, że e-podpis różni się od podpisu zaufanego. Profil zaufany może posłużyć nam jedynie do kontaktów z podmiotami administracji publicznej. Nie możemy zaś korzystać z niego podczas wymiany dokumentów biznesowych. Podpis cyfrowy to dużo bardziej uniwersalne rozwiązanie. Z jego pomocą możemy sygnować dowolne dokumenty, w tym na przykład faktury, zamówienia czy umowy. Uzyskanie podpisu elektronicznego wymaga skorzystania z usług wybranej platformy dającej możliwość podpisywania dokumentów online, działającej na polskim rynku.

E-podpis – sprawdź, jak przyspieszyć obieg dokumentów w firmie 2

Korzyści z posiadania e-podpisu

Oszczędności w firmowym budżecie

Możliwość podpisywania dokumentów online to duża oszczędność czasu, dzięki której możemy też oszczędzać pieniądze. Dokumenty przechowywane są w formie elektronicznej, a to oznacza, że nie musimy ich drukować i gromadzić w biurze. Mamy natomiast do nich nieograniczony dostęp wszędzie tam, gdzie mamy możliwość skorzystania z Internetu. Nie tracimy czasu na poszukiwanie zagubionych dokumentów czy ich wertowanie.

Znalezienie potrzebnego dokumentu, jego odczytanie i przesłanie zajmuje dosłownie chwilę. Tak samo szybko jesteśmy w stanie wymieniać się danymi czy podpisami na umowach z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, którzy również mają możliwość złożenia podpisu elektronicznego na e-dokumencie. Tym sposobem zawieranie umów na odległość może trwać nawet kilka minut i – co ważne – jest przeprowadzane bez pośredników: poczty, kuriera czy naszych pracowników. To także niezwykle praktyczna opcja, jeżeli umowa musi zostać podpisana przez większą liczbę sygnatariuszy.

Wygoda i poczucie bezpieczeństwa

E-podpis uważany jest za najbezpieczniejszy sposób podpisywania dokumentów, bezpieczniejszy nawet od podpisu tradycyjnego. Wszystko dlatego, że zarówno dokument, jak i podpis są zabezpieczane certyfikatem cyfrowym, a wszystkie dane, jakie na nim się pojawiają, są szyfrowane. Podpis elektroniczny zapewnia więc nie tylko poczucie komfortu, lecz także poczucie bezpieczeństwa.

Biznes w zgodzie z ekologią

Zmiana sposobu prowadzenia dokumentacji z drukowanej na cyfrową to działanie przyjazne środowisku naturalnemu, o które postuluje się już od jakiegoś czasu. Zgodnie z ideą paperless, chcąc chronić naturę, powinniśmy mocno ograniczać zużycie papieru. Z podpisem elektronicznym staje się to naprawdę proste, a do tego pozwala cieszyć się z dodatkowych korzyści.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top