E – usługi dla małych firm. Czy warto?

E – usługi. Coraz więcej mówi się o wygodzie tego typu rozwiązań. Czy małym firmom opłaca się przenosić obsługę firmy z offline do online? No i które z e-rozwiązań są naprawdę godne polecenia?

Ogromną pulę spraw związanych z prowadzeniem firmy można załatwić online i warto o tym pamiętać. Dotyczy to zarówno obsługi samego biura, jak i załatwiania wszelkich kwestii związanych z obsługą tematów administracyjnych. Warto więc dokładnie orientować się w możliwościach, jakie niosą ze sobą tego typu rozwiązania. My możemy z pełnym przekonaniem polecić co najmniej trzy z nich:

E- biuro

E - usługi dla małych firm. Czy warto? 1Zwane inaczej biurem… wirtualnym. Brzmi zagadkowo, prawda? Już wyjaśniamy! Jest to nic innego jak usługa 100 % outsourcingu obsługi Twojego biura. Usługodawca udostępnia Ci adres w prestiżowej lokalizacji, ale nie musisz fizycznie przebywać w danym miejscu. Co więcej dane kontaktowe to nie wszystko! W zależności od zawartej umowy w pakiecie możesz wykupić np.: zarządzanie obiegiem korespondencji, obsługę księgową i prawną, a nawet tworzenie całościowych biznesplanów. Po pierwsze więc, nie ponosisz bajońskich kosztów najmu. Po drugie, większość lub całość kwestii administracyjnych jest w rękach jednej, profesjonalnej firmy.

E- faktura

Nieco mniej egzotyczna, bo bardziej już rozpowszechniona wśród przedsiębiorców usługa. Najkrócej mówiąc polega ona na prowadzeniu fakturowania, rozrachunków i innych typowych dla małych firm rozliczeń online — przy użyciu aplikacji. Przykładem takiego programu może być np. Streamsoft Firmino, który w wersji BASIC jest zupełnie bezpłatnym narzędziem do zarządzania firmą. Rozwiązanie tego typu umożliwia nie tylko wystawienie dowolnej ilości dokumentów sprzedażowych, ale także pozwala np. tworzyć bazę kontrahentów. Najistotniejszy jest w tym przypadku fakt zapewnienia pełnej wygody — dostęp do wszelkich danych mamy z dowolnego urządzenia i w dowolnym miejscu oraz czasie.

E-administracja

Epuap.gov.pl. Jeśli prowadzisz firmę i ten adres nie jest Ci znany, zmień to jak najszybciej! Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to serwis internetowy, który umożliwi Ci załatwienie wielu spraw administracyjnych za pośrednictwem sieci. Przedsiębiorcom zapewniono tu szereg możliwości. Możesz składać wnioski w kwestiach tj. m.in.: prowadzenia firmy, wydawania koncesji i różnego typu zezwoleń. Drugi, niezwykle przydatny adres w sieci to pue.zus.pl. Platforma Usług Elektronicznych ZUS pozwala z kolei m.in.: wysyłać drogą elektroniczną dokumenty rozliczeniowe czy przeglądać dane zapisane na kontach w ZUS. Za pomocą tej platformy można także uzyskać wniosek o niezaleganiu z opłatami. Co ciekawe, również lekarze mogą za pośrednictwem PUE ZUS wystawiać niektóre z zaświadczeń.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top