Eco-driving, czyli jak oszczędzać na paliwie

Opublikowano: 12 grudnia 2014. Kategoria: Wpis Promowany.

Choć paliwo tanieje z dnia na dzień, to jednak wciąż zatankowanie całego baku słono nas kosztuje. Kierowcy zastanawiają się, jak zaoszczędzić, a potem paradoksalnie instalują na swoich smartfonach aplikacje pokazujące fotoradary i kontrole prędkości, aby swobodnie móc „depnąć”.

Tymczasem eco-driving na tym właśnie polega, aby jeździć wolniej. Powinniśmy dostosowywać prędkość do obrotów silnika i biegu. Najlepiej, jeśli jeździmy na najwyższym możliwym biegu i tym samym na najniższych możliwych obrotach silnika.

3Zasad eco-drivingu jest więcej. Nie są one skomplikowane ani trudne, jednak aby je stosować, trzeba je najpierw poznać i wyrobić sobie pewne nawyki. Można w tym celu skorzystać z gotowych rozwiązań, które ułatwiają nam zautomatyzowanie ekologicznych odruchów w samochodzie.

Jednym z takich narzędzi jest Dinegra. To inteligentna aplikacja dla kierowców, która poza nawigacją posiada szereg funkcjonalności sprzyjających przyjemnej, bezpiecznej i przede wszystkim ekologicznej jeździe. Jedną z tych funkcjonalności jest grywalizacja – angażuje użytkownika, zachęcając go do udziału w rankingach ekologicznej oraz bezpiecznej jazdy. Kierowca może więc bić rekordy i ścigać się – nie w prędkości, lecz w eco-drivingu. Dinegra traktuje każdego użytkownika indywidualnie, dlatego nie każe konkurować kierowcy samochodu hybrydowego z kierowcą ciężarówki i proponuje pokonywanie również własnych rekordów.

Modułem niespotykanym raczej w tego typu aplikacjach dla kierowców jest baza wiedzy motoryzacyjnej oraz kreator interaktywnych e-learningów. Kierowcy mogą udostępniać sobie wzajemnie szkolenia i chłonąć wiedzę m.in. z zakresu eco-drivingu, co ma duże znaczenie w sytuacjach, gdy np. na trasie zepsuje się jakaś część i nie wiadomo, co z tym fantem zrobić. E-learning w takiej sytuacji podpowie i zobrazuje rozwiązanie. To niezastąpiona pomoc kierowcy.

Dinegra ma również internetowe CB radio – aplikacja działa więc również jako komunikator z innymi użytkownikami. Dzięki temu można dowiedzieć się, czy na pobliskich drogach istnieją remonty, objazdy itp., a także pogadać z innymi kierowcami o ekologicznej jeździe.

Dinegra to doradca kierowcy, który za pomocą sympatycznego awatara mówi, aby potowarzyszyć w podróży bądź przypomnieć o zbliżającym się końcu ubezpieczenia.

belka

Wpisy PromowaneEco-driving, czyli jak oszczędzać na paliwie

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.