Efaktury.org – cenimy sobie czas i wygodę naszych klientów [wywiad]

Projekt Efaktury.org powstał na początku 2011 roku. Czy w ciągu ponad dwóch lat udało się stworzyć samodzielny projekt, który ma szanse powalczyć z największymi? W ramach cyklu „Poznajmy się” zapraszamy do wywiadu z Małgorzatą Książek z Efaktury.org i krótkiej prezentacji produktu.

Efaktury.org umożliwia wystawianie faktur online z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Dodatkowo mamy możliwość wystawienia wielu rodzajów dokumentów, m.in. faktur korygujących, proform, faktur zaliczkowych, faktury marża, rachunków, not czy wezwań do zapłaty. Poza wystawianiem faktur serwis umożliwia dostęp do bazy kontrahentów i produktów. Faktury można wystawiać w pięciu walutach, a ich wygląd można dostosowywać do własnych potrzeb. Z serwisu można korzystać w formie darmowej jak i płatnej (50 zł za rok).

Skąd pomysł na serwis?
efakturyPomysł na stworzenie projektu powstał głównie z myślą o naszej firmie, gdyż potrzebowaliśmy prostego programu do wystawiania faktur, a żaden z dostępnych na rynku nie spełniał naszych oczekiwań – każdy zawierał jakieś wady (bardzo często podstawowe błędy) lub nie posiadał niezbędnych funkcji.

Czy swój produkt kierujecie do jakiejś konkretnej grupy użytkowników?
Nasz produkt adresowany jest do wszystkich użytkowników ceniących sobie czas i wygodę. Projektując serwis kładliśmy nacisk by był on maksymalnie prosty i aby żaden użytkownik nie miał problemów z jego obsługą. Naszym celem było stworzenie prostego i darmowego programu do fakturowania dostępnego dla wszystkich użytkowników bez żadnych ograniczeń.

Czy mogę prosić o wyjaśnienie zasad wykorzystywnaia API i jakie obecnie są zalety tego rozwiązania?
Poprzez API wystawiamy wszystkie faktury w naszej firmie również te dla użytkowników kupujących abonament w Efaktury.org (po zakupie abonamentu otrzymujemy wiadomość email z linkiem do faktury, klikamy link i wypełnia się formularz wystawienia faktury, a następnie faktura automatycznie wysyłana jest do klienta). Dostęp poprzez API jest darmowy dla wszystkich użytkowników i stwarza wiele możliwości np. dla sklepów internetowych, jednakże API może być wykorzystany w każdej innej branży.

Jak będzie wyglądać rynek fakturowania online za trzy lata?
Według nas przez kolejne lata nie nastąpią żadne większe zmiany na rynku fakturowania online. Na pewno wystawianie faktur poprzez programy internetowe będzie coraz bardziej popularne i coraz więcej osób będzie z nich korzystać. Na rynku pojawi się zapewne wiele innych programów podobnych do naszego, zrobi się zatem większa konkurencja.

Uważamy jednak, że każdy produkt jeśli będzie dobry, tani i prosty w obsłudze zawsze znajdzie swoje miejsce na rynku i zdobędzie swoich klientów.

Dziękuję za krótką rozmowę

Zapraszamy do kontaktu również innych twórców aplikacji skierowanych dla biznesu do podzielenia się swoimi doświadczeniami z Czytelnikami e-biznes.pl.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry