Ekorki.pl: rynek korepetycji w Polsce

Ponad 30.000 Polaków oferuje korepetycje za pośrednictwem serwisu Ekorki.pl. Z tego blisko 70% to kobiety. Co drugi korepetytor ma mniej niż 25 lat. Najdroższych korepetycji udzielają specjaliści od geodezji. Godzina zegarowa zajęć kosztuje 52 zł. Najtaniej lekcji udzielają nauczyciele przyrody. Cena jednego spotkania to zaledwie 22 zł. Takie wnioski można wysnuć z raportu jaki przygotował na temat rynku korepetycji serwis Ekorki.pl.

Ekorki.pl to najpopularniejsza w Polsce platforma stworzona dla osób udzielających korepetycji. Serwis skupia obecnie ponad 30.000 korepetytorów reprezentujących 111 przedmiotów. Z danych przedstawionych przez serwis wynika, że podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej korepetytorów jest wśród kobiet – stanowią one 70% ogólnej ich liczby. Korepetytorzy to ludzie młodzi. Ponad połowa z nich nie ukończyła 25 lat. Jednakże jako grupa społeczna – starzeją się. Przed dwoma laty nauczyciele w wieku do 30 lat stanowili 89% osób, przed rokiem 87%, a obecnie to 84%.

Tradycyjnie jak co roku największą popularnością wśród dokształcających się cieszy się język angielski. Podobnie jak przed rokiem tego języka poszukiwało 16% użytkowników serwisu. Drugie miejsce pod tym względem ponownie zajmuje matematyka -13%. Następne przedmioty (j.niemiecki, fizyka i chemia) cieszą się około 5% zainteresowaniem. Kolejne miejsca zajmują języki – polski, francuski, rosyjski i hiszpański.

Ekorki.pl: rynek korepetycji w Polsce 1
Największe zainteresowanie korepetycjami jest w województwie mazowieckim. Stąd klika prawie 29% użytkowników serwisu Ekorki.pl. Podobnie jak przed rokiem drugie miejsce zajmuje województwo śląskie – 15%, a trzecie Małopolska (prawie 9%). Na czwartym miejscu znajduje się Wielkopolska a zaraz za nią województwo dolnośląskie.

Średni koszt korepetycji w Polsce to około 25 zł (zestawienie na stronie 3). Najwyższe ceny mają nauczyciele geodezji. Ich średnia stawka godzinowa to 52,50 zł. Na drugie miejsce z pierwszego spadł controlling. Z ubiegłorocznej ceny 55,60 zł obecnie staniał do średniego poziomu 50,37 zł za godzinę zegarową. Najpopularniejszy od lat w rankingu język angielski kosztuje dziś średnio 27,76 zł (przed rokiem 26,64 zł) za jedną lekcję. Na końcu rankingu znajduje się przyroda – 22,50 zł za godzinę nauki.

Statystycznie najdrożsi korepetytorzy pochodzą z województwa mazowieckiego. Za godzinną lekcję kasują około 32 zł. Średnio 28 zł kosztują korepetycje w województwie świętokrzyskim. 25 zł za godzinę dokształcania się muszą wyłożyć mieszkańcy województw podlaskiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. O złotówkę tańsi są ich koledzy i koleżanki z województwa lubuskiego, łódzkiego i opolskiego. Na 23 złote swoje usługi wyceniają korepetytorzy z województwa śląskiego, podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Najtaniej (22 zł) jest na Lubelszczyźnie.

www.ekorki.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top