Eventis.pl: Najpopularniejsze szkolenia z rozwoju osobistego w I kwartale 2020 roku

Serwis szkoleniowy eventis.pl sprawdził jakie szkolenia miękkie z zakresu umiejętności osobistych i rozwoju osobistego cieszyły się największą popularnością w pierwszym kwartale 2020 roku. Na liście pojawiają się zarówno tzw. ever green’y, czyli szkolenia cieszące się niesłabnącą popularnością od lat, jak też trochę nowinek związanych zapewne z epidemią COVID-19.

Eventis.pl: Najpopularniejsze szkolenia z rozwoju osobistego w I kwartale 2020 roku 1

Analiza rynku szkoleń z umiejętności osobistych

Serwis przeanalizował zapytania wykonane przez użytkowników w wyszukiwarce Google, czyli największej wyszukiwarce internetowej w Polsce, która jak pokazują badania używana jest przez 98% internautów w Polsce. Bez wątpienia tak duże zainteresowanie oraz ogromne wolumeny zapytań pozwalają zyskać trafny ogląd jakie szkolenia i kursy cieszą się zainteresowaniem użytkowników.

Analiza obejmowała okres od 1 stycznia do 31 marca 2020 roku. Pod koniec tego okresu widać było znaczące zmiany w zapytaniach zadawanych w wyszukiwarce spowodowane epidemią koronawirusa, nie zmieniło to jednak diametralnie wyników w całym badanym okresie.

„Niewątpliwie zmiany na rynku szkoleniowym postępują obecnie bardzo szybko i są wymuszone zamrożeniem wielu dziedzin życia, w tym możliwości organizowania kursów i szkoleń stacjonarnych. Duża część tego typu wydarzeń przeniosła się do Internetu i realizowane są one obecnie zdalnie. Nie każde szkolenie jednak można efektywnie poprowadzić online, a wiele z programów szkoleniowych wymaga długiego okresu przygotowawczego, więc ich wersje zdalne dopiero pojawiają się w ofercie. Wszystkie te zmiany na pewno wpłyną na kształt wyników badania w kolejnym kwartale 2020 roku.” – mówi Sebastian Nowak, ekspert ds. szkoleń w portalu Eventis.pl

Jakie wnioski płyną z przeprowadzonej analizy?

Analiza zapytań pokazuje, że w okresie od połowy marca 2020 r. liczba osób poszukujących szkoleń w Internecie spadła o ponad 60% w porównaniu do okresu sprzed pandemii. Niewątpliwie oznacza to poważne problemy dla wielu organizatorów szkoleń, kursów, a zapewne również rozmaitych konferencji, kongresów i innych tego typu wydarzeń i charakterze merytorycznym.

Na przestrzeni całego pierwszego kwartału 2020 roku największą popularnością cieszyły się następujące rodzaje szkoleń rozwijających umiejętności osobiste:

 1. Szkolenia i kursy dotyczące rozwoju asertywności, takie jak trening asertywności, warsztaty asertywności czy szkolenia dotyczące rozwijania zachowań i postaw asertywnych. Listę szkoleń o tej tematyce znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/asertywnosc.
 2. Zainteresowaniem użytkowników cieszyły się wszelkie szkolenia z zarządzania czasem pracy (szkolenia dostępne na https://eventis.pl/szkolenia/zarzadzanie-czasem-pracy), obejmujące również takie zagadnienia jak ustalanie priorytetów, zarządzanie sobą w czasie oraz efektywne zarządzanie dniem pracy. Widoczny był też znaczący wzrost zainteresowania tematyką po wprowadzeniu obowiązku pracy zdalnej przez wiele firm i instytucji publicznych.
 3. Widać również stały i ciągle rosnący wzrost zainteresowania szkoleniami z copywritingu – w tym kursów kreatywnego pisania, konstruowania komunikatów handlowych i marketingowych, a także redagowania pism.
 4. Jedną z kategorii szkoleń cieszącą się stałą i niezakłóconą popularnością są szkolenia z komunikacji interpersonalnej (https://eventis.pl/szkolenia/komunikacja-interpersonalna) dotyczące zarówno podstaw efektywnej komunikacji, styli komunikowania się oraz wpływu umiejętności osobistych z zakresu komunikacji interpersonalnej na efektywną pracę w zespole i współpracę z ludźmi.
 5. Na kolejnym miejscu pod względem popularności znalazły się szkolenia poświęcone zagadnieniom sprawnej organizacji pracy, w tym również zarządzania projektami (https://eventis.pl/szkolenia/zarzadzanie-projektami) i zadaniami na poziomie ogólnym. Również w przypadku tej kategorii widoczny był znaczny wzrost popularności tego typu szkoleń po wprowadzeniu pracy zdalnej, co nie powinno dziwić, gdyż wiele firm musiało się odnaleźć w nowej rzeczywistości i poradzić sobie z zagadnieniem zorganizowania efektywnie pracy w nowych warunkach.
Eventis.pl: Najpopularniejsze szkolenia z rozwoju osobistego w I kwartale 2020 roku 2

Na kolejnych miejscach pod względem popularności znalazły się:

 • szkolenia z wywierania wpływu,
 • szkolenia z zarządzania zespołem i ludźmi,
 • szkolenia z radzenia sobie ze stresem,
 • kursy dotyczące zagadnień samodoskonalenia i automotywacji,
 • szkolenia dotyczące autoprezentacji i rozwijające umiejętności prowadzenia prezentacji oraz wystąpień publicznych.

Analiza zainteresowania szkoleniami z zakresu rozwoju umiejętności osobistych pokazuje, że kategoria ta przechodzi znaczące zmiany. Epidemia koronawirusa odciska swoje piętno na wielu branżach, nie inaczej stało się w przypadku branży szkoleń i kursów.

Wpisy promowane

 • Ile trwa budowa domu?
  Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
 • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
  Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top