Explainer videos – czyli reklama w Internecie

Większość użytkowników sieci nie wyobraża już sobie życia bez stałego dostępu do Internetu. Wykorzystujemy go do pracy, zdobywania wiedzy o świecie, rozrywki, a także podtrzymywania kontaktów towarzyskich. Ponadto umożliwia on dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, co czyni go idealnym miejscem na reklamę firmy.

Wiele możliwości

Sposobów na prowadzenie kampanii reklamowej za pośrednictwem Internetu jest dużo, a najlepsze efekty z pewnością przyniesie działanie kompleksowe. W obecnych czasach profesjonalnie wykonana strona internetowa firmy z własną domeną to już niemal konieczność. Do takiej witryny możemy podpiąć adres mailowy, sklep online, a także bloga. Wielu przedsiębiorców decyduje się również na wykorzystanie w celach reklamowych Facebooka czy innych portali społecznościowych. Warto więc zatrudnić pracownika zajmującego się kwestią marketingu w Internecie oraz skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się pozycjonowaniem.

Web-Marketing

Wbrew pozorom może to znacznie podnieść wyniki sprzedażowe – w końcu najwięcej odwiedzin mają strony znajdujące się na pierwszych miejscach w rankingu wyszukiwarki. Z kolei umieszczane na portalach społecznościowych linki do ciekawych artykułów na blogu firmowym mogą efektywnie przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku marki i znacznie zwiększyć jej rozpoznawalność. 

Jak się przebić w Internecie?

Internet niewątpliwie umożliwia dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, którzy mogą stać się naszymi klientami. Jednak aby tak się stało, trzeba skutecznie przyciągnąć ich uwagę. Każdego dnia w sieci pojawiają się niezliczone ilości nowych treści, nie sposób więc zapoznać się z nimi wszystkimi. Nic dziwnego, że użytkownicy sieci raczej przeglądają strony internetowe, a nieco więcej czasu poświęcają wyłącznie witrynom, które ich zainteresują. Dlatego tworząc bloga, czy moderując stronę firmy konieczne jest podjęcie odpowiednich działań.

Kolejne wpisy powinny być urozmaicone, dlatego oprócz artykułów tekstowych należy umieszczać w nich również filmy, infografiki, czy fotografie. Warto pomyśleć też o Explainer Videos, czyli krótkich animacjach przedstawiających ofertę firmy – przykładowe realizacje można obejrzeć na http://animates.pl. Taka reklama jest krótka, ciekawa i przykuwa uwagę ze względu na pobudzanie różnych zmysłów. Należy pamiętać, że zdecydowana większość internautów woli informacje podawane w przystępnej i prostej formie, stąd też wszelkiego rodzaju infografiki, czy wspomniane już animacje będą lepszą strategią marketingową niż tradycyjna reklama.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top