Ezoteryka a karty Tarota

Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas czeka. Niektórzy zastanawiają się, czy wykorzystując karty Tarota można sprawdzić jakie się ma zdolności dotyczące ezoteryki. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Ezoteryka a karty Tarota 1

Ezoteryka – zainteresowanie czy przeznaczenie? 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że skoro ezoteryka kogoś w jakiś sposób pociąga to z duża dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że jakieś uzdolnienia w tym temacie są. Stawiając tarota można otrzymać odpowiedzi na wiele istotnych pytań. 

Tarot to system symboli, za pomocą którego można rozszyfrować pewną tajemnicę. Można powiedzieć, że ukryto w niej jakąś wiedzę o prawdziwej naturze. W kartach ukryto ślady różnych wpływów np. kataryckich, gnostycznych, waldensjańskich, czy kabalistycznych. 

Karty najprawdopodobniej pochodzą z Chin albo z Indii. Ezoterycy uważają, w kartach ukryta jest wiedza związana ze starożytnym Egiptem. 

Z czego jest złożona talia tarota?

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że istnieje kilka różniących się od siebie talii tarota. Przeważnie jeden zestaw składa się z 78 kart. Kolory kart to:

  • miecze – czyli piki, 
  • kielichy – kiery, 
  • buławy – maczugi, 
  • monety – karo. 

Kolory te mają się odnosić do czterech przedmiotów z legendy o Graalu. Większe znaczenie od zestawu 14 kart z każdego koloru, mają dodatkowe 22 karty szczególne. Ich odpowiednia kolejność nie jest nigdy stała, ale zwykle układa się je tak: głupiec, kuglarz, papieżyca, cesarzowa, cesarz, papież, kochankowie, rydwan, sprawiedliwość, eremita, koło fortuny, moc, wisielec, śmierć, umiarkowanie, diabeł i wieża Boga oraz gwiazda, księżyc, słońce, sąd ostateczny i świat. 

Współcześnie także są wydawane nowe talie tarota wzbogacone o inny zestaw symboli. 

Co warto wiedzieć o kartach tarota?

Osoby, które korzystają z kart tarota przede wszystkim powinny mieć ukończone 18 lat. Nie można wróżyć będąc pod wpływem alkoholu czy jakiś używek. Kolejną kwestią jest rezygnacja z wróżb kobiet w ciąży. Dla bezpieczeństwa dziecka nie powinny się decydować na takie praktyki. 

Osoba, które stawiane są karty nie powinna zbyt często pytań o to samo zagadnienie, należy także stanowczo unikać pytania o okoliczności własnej śmierci. Osoby stawiającej tarota nie powinno się także zapraszać np. na wieczór panieński czy inne okoliczności tego typu. W ten sposób można przypadkowo popsuć gościom humor, ponieważ ułożenia kart nie zawsze są takie jakby można było sobie tego życzyć.

Postaw Tarota i już teraz przekonaj się jak działa.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top