Facebook: nowy widok profili już dostępny

Opublikowano: 16 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Facebook udostępnia wszystkim użytkownikom nowy widok profili – Timeline (Oś czasu). To nie tylko wizualna zmiana; to nowa filozofia prezentowania własnej historii.

Timeline to znaczna zmiana nie tylko w wyglądzie, ale przede wszystkim filozofii wykonania i prezentacji profili użytkownika. Ma to być multimedialna historia życia danej osoby, od jej narodzin, aż po ostatnie aktywności. Szczególnie podkreślane mają być najważniejsze wydarzenia.

Facebook: nowy widok profili już dostępny 1

Nowy wygląd zaprezentowany został we wrześniu, na konferencji f8. Nie padł wtedy konkretny termin jego wprowadzenia, przez długi czas pojawić miał się „w nadchodzących tygodniach”. Wcześniejszy dostęp otrzymali twórcy aplikacji, użytkownicy zarejestrowani jako deweloperzy. Według danych Facebooka do 10 listopada z Timeline korzystało 1,5 mln osób.

Obecnie nowy wygląd wprowadzany jest dla wszystkich użytkowników serwisu.

Przez pierwszych 7 dni po rozpoczęciu korzystania z osi czasu tylko Ty będziesz widzieć jej zawartość. Dzięki temu masz możliwość dopracowania osi tak, by wyglądała w sposób, w jaki chcesz, aby widzieli ją inni – czytamy na stronach serwisu.

Dawid ZarazińskiFacebook: nowy widok profili już dostępny

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.