Faktoring dla startupów

Usługi faktoringowe to doskonałe rozwiązanie dla małych firm oraz startupów, które od samego początku bardzo często muszą borykać się z problemami związanymi z płynnością finansową. Umożliwiają natychmiastowe finansowanie należności, pozytywnie wpływając na stabilność firmy.

Z faktoringu korzysta coraz więcej firm, w tym także przedsiębiorstw z grona MŚP. Zainteresowanie usługami faktoringowymi stale rośnie, a wpływ mają na to m.in. coraz bardziej atrakcyjne ceny faktoringu w Polsce, a także wiele podstawowych problemów, z którymi borykają się przedsiębiorcy. Faktoring to doskonałe rozwiązanie dla firm, które muszą stawić czoła zatorom płatniczym i chcą utrzymać płynność finansową.

Faktoring dla startupu – jaki wybrać?

Faktoring dla startupów 1Czasy, w których korzystanie z usług faktoringowych opłacało się jedynie dużym firmom o ogromnych dochodach, już dawno minęły. Faktoring w Polsce jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych usług finansowych, notując kilkunastoprocentowy wzrost każdego roku. Dziś z finansowania bieżącej działalności korzystają nawet najmniejsze firmy, które w ciągu 24 godzin od momentu przekazania faktury sprzedaży towarów lub usług mogą cieszyć się z dodatkowej gotówki na koncie.

Z usług faktoringu tylko w trzech pierwszych kwartałach w 2017 roku skorzystało ok. 8,5 tys, polskich firm, a faktorzy zrzeszeni w Polskim Związku Faktorów sfinansowali faktury na łączną kwotę 132,1 mld złotych. Dynamicznie rozwijający się rynek sprawia, że możliwość finansowania bieżącej działalności w postaci faktoringu, mogą znaleźć również startupy.

Bibby Financial Services wychodzi na przeciw potrzebom i oczekiwaniom startupów, które mogą wybrać usługę faktoringu dla firm o rocznych obrotach nieprzekraczających 3 mln złotych. To rozwiązanie dla firm skupionych na szybkim rozwoju, które mogą otrzymać dostęp do gotówki już po 24 godzinach od przekazania kopii faktury sprzedaży towarów lub usług. Sfinansowane należności mogą być przekazane na kolejne transakcje sprzedażowe startupu, co pozytywnie wpłynie na zachowania równowagi bilansowej.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry