Filttr: chcemy pomóc specjalistom IT znaleźć lepszą pracę [startup]

Rynek ogłoszeń o pracę jest od dawna podzielony między kliku graczy – czy nowa aplikacja ułatwiającą znalezienie pracy ma szansę na sukces rynkowy? Kluczem ma być dopasowanie do wymagań specjalistów IT. 

Jak opiszecie swój projekt w 100 słowach?

Aplikacja mobilna Filttr łączy świat IT kandydatów z pracodawcami. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy aplikacji otrzymują na swojego smartfona tylko konkretne propozycje pracy dokładnie pasujące do ich kompetencji i doświadczenia. Stworzony specjalny algorytm pozwala na dokładne dopasowanie oferty do zarejestrowanego użytkownika – także na podstawie jego oczekiwań, w tym wynagrodzenia.

filttr

Skąd pomysł?

[pullquote type=”right”]Tylko 3 minuty wystarczą na stworzenie unikalnej oferty, która natychmiast trafia na smartfony kandydatów spełniających Twoje oczekiwania.[/pullquote]Pomysł jest odpowiedzią na potrzeby. Problemem rekruterów nie tylko jest znalezienie właściwego kandydata, ale też forma komunikowania się z nim. To potrzeba z perspektywy biznesu. Z punktu widzenia specjalistów IT, z którymi pracujemy na co dzień – zauważamy, że oni mają pracę i nie są zmotywowani do przechodzenia żmudnych procesów aplikacyjnych przez CV, list motywacyjny, formularze na stronach i tak dalej. Idąc dalej. Specjaliści IT są wręcz bombardowani ofertami pracy. Dzwoni do nich telefon, skrzynka odbiorcza na profesjonalnych serwisach zapełnia się każdego dnia. Z ich punktu widzenia jest to niedopasowany do ich oczekiwań oraz wiedzy – SPAM i bełkot.

Jak wygląda Wasz zespół? W jakim stopniu korzystacie z usług firm zewnętrznych?

Jesteśmy zespołem kilku osób, które są odpowiedzialne za odpowiednie działania np. programistyczne, handlowe, komunikacyjne. Całość staramy się wykonywać własnym sumptem. Jednak prawdą jest, że czasami korzystamy ze wsparcia firm zewnętrznych.

Czy szukacie partnera, który pomógłby rozwijać projekt?

Jesteśmy otwarci na firmy, które chciałby skorzystać z tego rozwiązania, aby usprawniać swoje wewnętrzne procesy biznesowe. Filttr to skuteczne wsparcie rekrutacji i szybki sposób na zatrudnienie idealnego specjalisty IT. Tylko 3 minuty na stworzenie unikalnej oferty, która natychmiast trafia na smartfony kandydatów spełniających Twoje oczekiwania. Jesteśmy otwarci na firmy, które chcą korzystać z nowych technologii w obszarze HR.

Jaki macie model biznesowy i do kogo chcecie docierać?

Chcemy docierać zarówno do firm poszukujących specjalistów IT, jak i samych specjalistów IT.

Jak definiujecie swój cel biznesowy na najbliższe pół roku?

Zależy nam na tym, aby skutecznie łączyć kandydatów z pracodawcami. A co za tym idzie wprowadzić nowe narzędzie do znalezienia odpowiedniego pracownika w IT.

Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojego projektu na łamach e-biznes.pl w ramach cyklu „Pokaż swój #startup” zapraszamy do wypełnienia formularza na e-biznes.pl/startup.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry