Finansowanie nowej firmy – jak się za to zabrać?

Nawet najlepszy pomysł na biznes, aby móc zaistnieć i zacząć przynosić nam zyski wymaga kapitału początkowego. Jeśli nie mamy pokaźnego zaplecza finansowego w postaci zamożnej rodziny lub odłożonych oszczędności raczej będziemy musieli skorzystać z kredytowania. Banki z kolei raczej niechętnie finansują nowe, często dość odważne i przełomowe projekty. Czy można jakoś wyrwać się z tego błędnego koła?

Finansowanie nowej firmy - jak się za to zabrać? 1

Kredyt dla nowych firm

Zasadniczo z punktu widzenia większości banków sprawa jest bardzo prosta – im dłuższy staż na rynku, tym większa szansa na kredyt. Nowe przedsiębiorstwo, jeśli już otrzyma pożyczkę, to w większości przypadków na niewielką sumę i z bardzo niekorzystnymi warunkami. Wiele banków wymaga, by firma była prowadzona przez co najmniej 12 miesięcy, wykazywała się stabilnymi finansami i rozliczyła przynajmniej jeden rok podatkowy. To pozwala uniknąć im ryzyka związanego z pożyczenia pieniĘdzy nieznanemu podmiotowi i ocenić prawdopodobieństwo odzyskania środków. Na szczęście na rynku istnieją banki oferujące korzystne rozwiązania dla nowych firm.

Na jakie pieniądze możemy liczyć, startując z nowym pomysłem? W przypadku skorzystania z dopasowanej oferty bankowej jesteśmy w stanie uzyskać nawet do 500 tysięcy złotych. Taka suma pozwala na zrealizowanie niemal każdego biznesplanu.

Jak zwiększyć szanse na kredyt dla nowych firm?

Nawet jeśli znaleźliśmy bank oferujący kredyt dla nowych firm, nie oznacza to, że automatycznie otrzymamy potrzebne środki. Możemy w znacznym stopniu wpłynąć na to, czy będziemy sprawiać wrażenie odpowiedzialnej i rzetelnej osoby. Rzeczy, o których warto pamiętać, to m.in.

  • Odpowiedni dobór PKD. Choć niewiele osób o tym pamięta, ale banki oceniają ryzyko według branż, w jakich działają firmy. Wiele osób wpisuje tak wiele typów, jak to tylko możliwe, nieświadomie zmniejszając swoje szanse na korzystne finansowanie. Najlepiej wpisać tylko te kategorie, w jakich rzeczywistości planujemy działać.
  • Skorzystanie z usług pośrednika finansowego. Pomoże on nam bezbłędnie wypełnić wnioski i skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, co istotnie zwiększa szanse na pozytywną odpowiedź ze strony banku. Jednym z doświadczonych i dobrze ocenianych na polskim rynku jest Multi Inicjatywa, specjalizująca się między innymi w pomocy nowym firmom przy uzyskaniu kredytu – dowiedz się więcej na https://multiinicjatywa.pl/oferta/dla-nowych-firm.
  • Przedstawienie zabezpieczenia kredytu. Nie jest to oczywiście warunek konieczny, ale znacznie zwiększy nasze szanse. Zabezpieczeniem może być hipoteka na nieruchomość, poręczenie osoby trzeciej czy wesel in blanco.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top