Firmowy wynajem auta online. Czy warto?

W momencie, gdy firma potrzebuje pojazdu dla swoich pracowników, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni. W każdym mieście znajdziemy masę ofert, spośród których trudno wybrać najlepszą. Nie bez powodu coraz większym powodzeniem cieszą się firmy wynajmujące auta przez Internet. Taki sposób jest zdecydowanie tańszy, szybszy i wygodniejszy.

Firmowy wynajem auta online. Czy warto? 1
fot. rentis.pl

Najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze wypożyczalni samochodów są zasady wynajmu. Na to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza gdy chodzi o środek transportu dla firmy. Najlepiej celować w te wypożyczalnie, które posiadają własną stronę internetową. Zwróćmy uwagę, czy znajdziemy na niej klarowne, szczegółowe informacje. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie wplączemy się w żadne problemy wynikające z naszej niewiedzy. Drugą kwestią jest cena. Oczywiście będzie ona zależna zarówno od jakości oraz stanu posiadanej floty, jak i od zasięgu wypożyczalni. Jeżeli nie chcemy przepłacać, lepiej zrezygnujmy z wypożyczalni korporacyjnych. Nie warto też bezgranicznie ufać małym, lokalnym firmom, które często podają wygórowane ceny albo nie dają gwarancji wysokiego stopnia bezpieczeństwa wynajmowanych pojazdów.

Najlepszym rozwiązaniem okazują się firmy ogólnopolskie, które oferują przejrzyste warunki, korzystną cenę i zapewniają idealny stan oraz regularne przeglądy oferowanych samochodów. Znajdziemy je przede wszystkim w dużych miastach, takich jak np. Warszawa, oraz w tych nieco mniejszych, rozsianych na terenie całego kraju. Zapewniają dostęp do ofert długoterminowych, średnioterminowych i krótkoterminowych, obsługując zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Idealnym przykładem jest tutaj wypożyczalnia Rentis, która posiada wiele oddziałów w całej Polsce i za granicą. Umożliwia wynajem auta na firmę i płacenie wyłącznie za ten okres, w którym faktycznie korzysta się z pojazdu. Przedstawiciele handlowi Rentis przygotowują dla nas indywidualnie dostosowywaną, kompleksową ofertę, która pozwala na bezproblemowy wynajem samochodów przez ludzi biznesu.

Nie tylko Kraków, Warszawa, czy Poznań. Wynajmuj w całej Polsce

Wypożyczenie samochodu przez Internet to ogromna wygoda. Z tego względu firmy takie jak Rentis zapewniają dostęp do szybkiego systemu wyszukiwania dostępnych aut i terminów za pomocą praktycznego formularza na stronie. Co więcej, możemy zainstalować specjalną aplikację mobilną na swoim telefonie, która dodatkowo przyspiesza i ułatwia proces wynajmu. W biznesie liczy się czas, dlatego formalności online załatwimy nawet w 15 minut. Auto wypożyczymy znacznie taniej niż w przypadku korzystania z usług dużych korporacji, bo nawet do 50% taniej w porównaniu z innymi ofertami.

Kolejną istotną kwestią przy wyborze wypożyczalni jest stan pojazdów. Upewnijmy się, że firma wykonuje regularne przeglądy i posiada niezbędne ubezpieczenia. Najlepiej, aby maksymalny wiek samochodów (ze względu na ich intensywną eksploatację) wynosił maksymalnie 2 lata. Znaczenie ma również duży wybór marek samochodów i ich pojemności oraz wieloletnia obecność firmy na rynku. W przypadku firmy Rentis, która działa już 12 lat, nie musimy obawiać się niepotrzebnego ryzyka. Ogólnopolska firma będzie miała też większe możliwości i flotę, dlatego, nawet jeżeli zarezerwowane auto nie będzie dostępne lub zostanie uszkodzone, istnieje większa szansa, że otrzymamy pojazd zastępczy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top