Franczyza – bezpieczny sposób na udany biznes

Franczyza pojawiła się na polskim rynku pod koniec lat 80 i od tego czasu jest jednym z najpopularniejszych patentów na rozpoczęcie własnego interesu. Opiera się na umowie nienazwanej pomiędzy franczyzodawcą, a franczyzobiorcą. Franczyzobiorca opłaca licencję franczyzową, ponosi także koszty miesięcznej opłaty franczyzowej, w zamian za co franczyzodawca udziela mu praw do znaku towarowego oraz marki, pod którą ten będzie prowadzić swą działalność.

Mniejsze ryzyko

System franczyzy zapewnia początkującym przedsiębiorcom szereg korzyści niwelujących ryzyko niepowodzenia, jakie wiąże się z otwieraniem własnego interesu. Jedną z jego niekwestionowanych zalet jest fakt, iż najczęściej inwestujemy w powszechnie znaną markę, która zdążyła wyrobić sobie pozytywną opinię u konsumentów i wywalczyła mocną pozycję wśród konkurencji. Przedsiębiorca nie musi zabiegać o rozpoznawalność, gdyż działalność już na starcie ma określoną pulę klientów.

Kolejną korzyścią zapewniającą franczyzobiorcy poczucie bezpieczeństwa jest otrzymywane od franczyzodawcy kompleksowe know-how. Sprawdzone wskazówki na to jak prowadzić biznes pomagają m.in. wybrać najlepszą lokalizację, czy ustalić najbardziej opłacalny asortyment. Nadto dawca licencji zapewnia biorcy rozmaite szkolenia, pozwalające mu dokształcić się w zakresie zatrudniania pracowników, poszerzyć wiedzę z księgowości, a także poznać najnowsze sposoby na rozwijanie działalności.

landscape-mountains-nature-man

Czy warto?

Choć zaangażowanie się w tego rodzaju system wymaga od przedsiębiorcy pewnego kapitału na pokrycie  kosztów – takich jak opłata franczyzowa, wykupienie licencji, a także koszty otwarcia punktu i zakup towarów – to jest on zdecydowanie niewielki w porównaniu z zyskami, jakie można osiągnąć. Sieć sklepów Topaz oferuje taką formę współpracy od dłuższego czasu i wiele sklepów tej sieci w całym kraju należy do franczyzobiorców. Ilość sklepów z taką formą współpracy jest coraz większa, co związane jest bezpośrednio z korzystnymi warunkami współpracy. Wielu właścicieli niewielkich sklepów decyduje się na zmianę swojej działalności na franczyzę dla Topazu w związku z atrakcyjną ofertą i ciekawymi bonusami kierowanymi do zarządców i obsługi. Biorca licencji otrzymuje szereg korzyści od franczyzodawcy, które pozwalają mu zaoszczędzić, np. wynegocjowane przezeń warunki współpracy z dostawcami i znacznie atrakcyjniejsze ceny towarów oraz doskonale opracowane know-how, umożliwiające już na wstępie określić, w jaki sposób powinniśmy prowadzić działalność, aby przyniosła ona jak największy zysk.Mimo dużej zależności między dwoma podmiotami, system franczyzy gwarantuje przedsiębiorcy również sporą niezależność. To on określa ceny sprzedawanych w swoim punkcie produktów i usług, ma również wpływ na różnorodność zamawianego asortymentu.

Rynek franczyzy rozwija się niezwykle prężnie i przy obecnej ekonomii jest jednym z najbardziej lukratywnych sposobów na osiągnięcie sukcesu w biznesie, gdyż gwarantuje stabilność sprawdzonych działalności. Jeżeli zamierzasz zainwestować i poszukujesz pomysłu na biznes sprawdź ofertę franczyzy kierowaną przez sieć sklepów Topaz (topaz24.pl). Powiększ i tak już pokaźne grono sklepów na licencji tejże sieci supermarketów i zarabiaj razem z nami!

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry