Fulfillment zamiast magazynu? To może być dobre rozwiązanie

Sklepy internetowe muszą radzić sobie z wysyłką wielu towarów każdego dnia. Jeśli jednak jest to zadanie zbyt czasochłonne i nazbyt wymagające, warto rozważyć skorzystanie z usługi fulfillmentu. Na czym on polega?

Fulfillment zamiast magazynu? To może być dobre rozwiązanie 1

W czym wyręczy Cię fulfillment?

Usługa ta polega na przekazaniu obsługi zamówień zewnętrznemu operatorowi. Firma logistyczna udostępni nam swoją przestrzeń magazynową, a także zajmie się dostarczeniem przesyłek klientom. Jest więc to sposób na oddelegowanie żmudnej części biznesu innemu podmiotowi. My w tym czasie będziemy mogli zająć się innymi sektorami naszej firmy.

Jak wygląda to w przypadku InPostu, który oferuje tego typu usługę? Otóż pomoc możemy otrzymać na sześciu różnych płaszczyznach:

  1. Integracji – nie musimy przejmować się integracją naszych systemów informatycznych. To zrobi za nas InPost. Na bieżąco będziemy mogli również sprawdzać stan towaru w magazynie.
  2. Przechowywanie – będziemy mogli skorzystać z magazynów firmy. Towar będzie przechowywany w odpowiedni sposób, aby nie stracił na jakości.
  3. Pakowanie – klient, który zamówi przesyłkę do godziny 20:00, otrzyma ją na drugi dzień. Paczka będzie mogła być odpowiednio spersonalizowana.
  4. Wydanie do doręczenia – InPost oferuje preferencyjne stawki na dostawę, dzięki czemu przekonamy klientów do zamawiania u nas. Możemy również polecić, aby paczka została przekazana innej firmie kurierskiej.
  5. Dostawa – klient może zdecydować, czy chce otrzymać paczkę pod swój adres, czy też ma zostać ona umieszczona w Paczkomacie®.
  6. Zwroty – jeśli sobie tego zażyczymy, InPost będzie obsługiwał również zwroty towarów.

Jak widać fulfillment potrafi mocno odciążyć właściciela sklepu internetowego. Tym właśnie różni się od magazynu, którym musimy zajmować się sami. W dodatku zlecając proces wysyłki firmie zewnętrznej możemy łatwiej skalować nasz biznes, nie musimy przejmować się dostępną przestrzenią.

Korzyści z fulfillmentu

Przede wszystkim zyskujemy czas. Nie musimy bowiem zajmować się procesem, który wymaga nieustannej uwagi. Tak samo nie potrzebujemy magazynu ani pracowników, którzy będą się nim zajmować. Nie martwimy się więc rekrutacją czy stanem naszego obiektu.

Pojawiają się również korzyści finansowe. InPost oferuje atrakcyjne stawki na dostawę, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na przesyłkach. Jeśli ich koszt pokrywa klient, to on również zapłaci mniej, co może być cennym atutem przy wyborze sklepu, w którym dokona zakupu.

W dzisiejszych czasach dostawa musi być szybka, a paczka w stanie idealnym. To przekłada się na zadowolenie klienta oraz mniejszą ilość zwrotów. Ponadto możemy również skorzystać z usług dodatkowych, na przykład oklejenia paczek odpowiednimi naklejkami, aby te spełniały wymogi europejskiego rynku.

Nie bez powodu tyle sklepów rezygnuje z własnych magazynów. Na rynku pojawiła się bowiem usługa, która ma do zaoferowania naprawdę dużo. Poza tym w dalszym ciągu możemy kontrolować każdy etap wysyłki naszego towaru. To silne argumenty, które przemawiają na korzyść tego typu rozwiązań.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry