Gadające strony w IDG.pl

Audiobot – automatyczny, komputerowy cyber-lektor za pomocą komputerowej syntezy mowy odczyta na głos teksty informacyjne publikowane na łamach IDG.pl. Audiobot jest doskonałą usługą dla tych internautów, którzy wolą po prostu przesłuchać opublikowane informacje zamiast je czytać oraz osób niedowidzących lub mających problemy z koncentracją. Na internautów czeka już kilkadziesiąt tysięcy artykułów w formie dźwiękowej.

Syntezator mowy, z którego można już korzystać w portalu IDG.pl, to produkt całkowicie innowacyjny, stworzony od podstaw przez polskich programistów z firmy IVO Software. Wystarczy tylko wskazać, który tekst chcemy przeczytać, a Audiobot już po chwili przemówi do nas z komputerowych głośników. Niewątpliwą zaletą Audiobota jest płynna i naturalna wymowa, intonacja oraz akcentowanie zdań w języku polskim. Synteza mowy odbywa się w oparciu o rzeczywiste nagrania żywego lektora, oznaczane i modyfikowane za pomocą wydajnych, inteligentnych algorytmów. Niepodważalnym atutem Audiobota jest fakt, iż odczytywanie przez niego dostępnych w serwisach IDG.pl materiałów informacyjnych w żadnym stopniu nie zakłóca czynności wykonywanych przez użytkownika na komputerze. Cyber-lektor może zostać uruchomiony w tle i towarzyszyć nam podczas codziennej pracy biurowej, porządkowania korespondencji elektronicznej, przeglądania stron w Internecie itp.

'Audiobot to kolejna, po IDG.TV i podcastach, multimedialna usługa w ofercie IDG.pl’ – mówi Michał Kreczmar, wydawca serwisów online w International Data Group Poland S.A – 'Komputerowy syntezator mowy był dla portalu technologicznego naturalną i logiczną drogą rozwoju usług dźwiękowych. Nasza redakcja przez dłuższy czas uczyła Audiobota wymowy specyficznych dla rynku technologicznego sformułowań, terminów, imion i nazwisk osób z branży, skrótów, jednostek, nazw produktów, technologii czy usług. Oczywiście Audiobot, jak większość automatycznych technologii, nie jest idealny – dlatego liczymy na pomoc naszych słuchaczy, którzy wskażą nam, w których wypowiedziach możemy pracę Audiobota usprawnić’ – uważa Michał Kreczmar.

Korzystanie z lektora jest wyjątkowo proste i intuicyjne – po kliknięciu ikony Audiobota umieszczonej przy treści danego materiału, przeglądarka internetowa otworzy okno IDG TV, a lektor zsyntetyzuje odpowiedni tekst i odczyta go na głos. Z poziomu IDG TV będzie również dostępny podgląd odsłuchiwanego materiału, tak aby użytkownik mógł zapoznać się z dołączonymi do niego wykresami i grafikami oraz skomentować go. Do poprawnego działania lektora wymagana jest jedynie wtyczka Flash Player. Z próbką możliwości Audiobota można zapoznać się odwiedzając stronę http://www.idg.pl/audiobot, gdzie dostępna jest dźwiękowa autoprezentacja lektora.

'Ten projekt to kolejny element strategii wprowadzania superzaawansowanych usług mających na celu pogłębianie naszej przewagi konkurencyjnej’ – dodaje Dariusz Sokołowski, Szef Sprzedaży Online w International Data Group Poland S.A. – 'Audiobot to dla naszych reklamodawców projekt, przy którym warto się reklamować! Firmy, które zdecydują się na reklamę mają pewność, że wspierają unikalny na naszym rynku projekt, a także mają możliwość zaistnienia w wersji audio każdego naszego tekstu! W niezwykle wyrafinowany sposób dotrą do pełnej grupy naszych Słuchaczy, którzy zdecydują się na używanie Audiobota’ – dodaje Dariusz Sokołowski.

'Rynek na produkty związane z syntezą mowy bardzo szybko rośnie – obecnie dzięki gwałtownemu polepszeniu jakości syntezowanej mowy i zbliżeniu jej do naturalnej – ludzkiej, komputerowo generowaną mowę ludzką stosuje się w co raz to nowych dziedzinach, w tym w telekomunikacji – mowa tu o odczycie tekstów przez telefon, w słownikach elektronicznych, oprogramowaniu tłumaczącym, rehabilitacji osób niewidomych lub niedowidzących, czy wreszcie jako interfejs komunikacji z domowymi urządzeniami elektronicznymi’ – mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software, producenta programu. 'Doprowadzenie do perfekcji technik selekcji i modulacji dźwięku przy pomocy algorytmów pozwoliło na zbudowanie syntezatora mówiącego prawdziwie ludzkim głosem. Jego jakość i naturalność jest przełomem, dzięki któremu Audiobota można uznać za produkt nowej generacji.’

http://www.idg.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top