Game learning pomaga podjąć ważne decyzje

Wystarczy zagrać i zastanowić się nad wynikami gry, aby pozytywnie wpłynąć na swoją przyszłość i zapobiec błędnym decyzjom, mogącym zaważyć na naszym życiu. O czym mowa? O game learningu wykorzystywanym w celach doradczych.

Game learning to nic innego, jak wykorzystanie gier w kształtowaniu umiejętności i w nauczaniu. Jest to trend powiązany z rosnącą popularnością e-learningu i rozwija się nie tylko na gruncie edukacyjnym, lecz także biznesowym. Firmy coraz chętniej wykorzystują gamelearning, m.in. po to, aby wdrażać nowych pracowników, uczyć ich, bądź po to, aby ich sprawdzić. Game learning staje się w Polsce coraz bardziej popularny – tkwi w nim niemały potencjał.

DG-336x280v2-bez-napisu

Nowym narzędziem utrzymanym w konwencji game learningu jest Deep Green– platforma diagnostyczna oparta na grach komputerowych, pozwalających określić predyspozycje zawodowe oraz kompetencje psychospołeczne, a także ewentualne wypalenie zawodowe. Przejście określonej gry generuje raport określający poziom danej cechy, a także opis osobowości gracza i jego predyspozycji. W przypadku gry diagnozującej wypalenie zawodowe Deep Green bada poziom wypalenia oraz wskazuje jego możliwe przyczyny.

W sieci testy badające predyspozycje zawodowe oraz kompetencje psychospołeczne są powszechnie dostępne, jednak miewają one wiele wad: są nudne i żmudne, a na końcu trzeba samodzielnie zliczać punkty. Często zdarza się, że takie testy są przygotowywane przez osoby nie będące specjalistami w zakresie doradztwa zawodowego ani psychologii, przez co wyniki nie są wiarygodne. Ponadto, mając przed sobą test, rozwiązujący go zwykle nie jest do końca obiektywny. Świadomość celu diagnostycznego i forma suchej ankiety sprawiają, że odpowiedzi są wybierane z podświadomą idealizacją własnych cech.

Game learning pozwala na oderwanie się od rzeczywistości oraz na rzetelną i obiektywną diagnozę, a forma gier zachęca internautów do zdiagnozowania własnych umiejętności czy predyspozycji. Deep Green nie tylko opiera się na gamelearningu, ale także szybko generuje raporty i działa jak internetowy doradca zawodowy. Wskazuje, w jakich zawodach gracz czułby się najlepiej, czego powinien unikać na swojej ścieżce zawodowej oraz czy jest wypalony zawodowo.

Z platformy mogą korzystać nie tylko użytkownicy ciekawi prawdy o sobie, lecz także doradcy zawodowi, którym przyda się pomoc i innowacyjne urozmaicenie pracy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry