GEFCO z nowymi transportami wspierającymi walkę z Covid-19

GEFCO Polska to światowy lider w zakresie transportu multimodalnego. Działalność firmy opiera się na zrozumieniu potrzeb swoich kontrahentów, a także poczuciu odpowiedzialności. To dlatego GEFCO zaangażowało się w proces wspierania skutków pandemii COVID-19, dostarczając do krajów europejskich łóżka medyczne, kombinezony dla lekarzy i ratowników, testy na obecność koronawirusa oraz środki farmaceutyczne.

GEFCO z nowymi transportami wspierającymi walkę z Covid-19 1

Transport łóżek medycznych do szpitali

GEFCO od kilku lat ściśle kooperuje z marką Hillrom, będącą czołowym dostawcą łóżek oraz innego sprzętu medycznego dla służby zdrowia. Współpraca polega zwykle na dowożeniu do fabryki części, surowców, a następnie dostarczaniu gotowych produktów do szpitali, a także placówek zajmujących się opieką nad osobami starszymi, schorowanymi.

W dobie pandemii COVID-19 znacząco zwiększyło się zapotrzebowanie na sprzęty medyczne. Szpitale starają się maksymalnie zagospodarować przestrzeń, którą dysponują, a także nieustannie powstają coraz to nowe punkty leczenia osób zakażonych koronawirusem. W tej sytuacji GEFCO zostało jednostką odpowiedzialną za dostawy niezbędnych elementów wyposażenia w granicach Europy. Co tydzień z fabryki we Francji przewożonych jest ponad 1000 łóżek szpitalnych, materacy powietrznych i innych akcesoriów do poszczególnych miejscowości francuskich, a także Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.

Dostawy kombinezonów medycznych do Polski

Już wiosną, kiedy sytuacja nabierała rozpędu, GEFCO Air & Sea Polska pełniło nadzór nad transportem lotniczym jednorazowych kombinezonów dla służb medycznych w Polsce. Pierwszym krokiem podjętych działań, było zorganizowanie dostawy materiałów do szwalni. Odbyło się to za pośrednictwem samolotów Antonow AN-12. W kolejnej fazie gotowe kombinezony zostały przetransportowane z zakładów europejskich do Warszawy transportowymi jednostkami lotniczymi Saab 340, pasażerskimi samolotami Boeing 737-8AS i Airbusami A300-B4F. Do naszej stolicy dotarło dzięki temu 400 tysięcy kombinezonów, których zadaniem była codzienna ochrona zdrowia medyków oraz ich pacjentów.

Transport testów na obecność COVID-19

Kolejna współpraca GEFCO Polska w ramach przeciwdziałania pandemii dotyczy międzynarodowej marki z branży farmaceutycznej. Dzięki dobrze zorganizowanej kooperacji, GEFCO Air & Sea miało już okazję zarządzać dostawą około 30 ton środków medycznych z Francji do Tunezji, Algerii i na Antyle. Przedsięwzięcie utrudnione było zmieniającymi się restrykcjami, pojawianiem się nowych obostrzeń i chociażby zamknięciem jednego z lotnisk. Wszystkie zlecenia udało się jednak zrealizować zgodnie z planem, bez narażania czyjegokolwiek zdrowia. Więcej informacji na temat działalności firmy i bezpieczeństwa znajdziesz na stronie pl.gefco.net.

GEFCO w ostatnim czasie niejednokrotnie musiało podejmować decyzje i odpowiednie działania szybko, dostosowując je do niezwykle dynamicznej sytuacji, która w każdym poszczególnym państwie wygląda inaczej. Kolejnym zrealizowanym w ostatnich miesiącach przez GEFCO transportem krytycznym był przewóz 64 ton artykułów medycznych z Szanghaju do Czech. Firma od początku pandemii brała udział w dostawach z Chin, dlatego wszystkie procesy zostały starannie zabezpieczone, by zminimalizować możliwość przenoszenia koronawirusa.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry