Giełda Binance – szerokie możliwości wymiany kryptowalut

W ostatnich latach giełdy kryptowalut powstają jak grzyby po deszczu, jednak zaufaniem użytkowników cieszą się jedynie nieliczne. Wiele nowych podmiotów nie spełnia podstawowych wymagań bezpieczeństwa. Dlatego warto doceniać giełdy dbające o swoich użytkowników. Jedną z nich jest giełda Binance, która mimo obecności na rynku zaledwie od roku, jest bardzo solidną platformą wymiany kryptowalut.

Giełda Binance – szerokie możliwości wymiany kryptowalut 1Rynek kryptowalut pod wieloma względami opiera się powszechnym stereotypom, funkcjonującym na co dzień w standardowym biznesie. Okazuje się, że nie wszystko, co chińskie, trzeba kojarzyć z niską jakością. Chińska giełda Binance jest stosunkowo młoda. Powstała w 2017 roku w Szanghaju i w ciągu zaledwie kilku miesięcy stała się znaczącym graczem na rynku kryptowalut. Projekt ICO Binance był tak dobrze dopracowany, że już na starcie zainteresował ponad 20 tysięcy inwestorów, zapewniając giełdzie początkowe finansowanie na poziomie 15 milionów dolarów. Takiego startu nie miała do tej pory żadna inna giełda kryptowalutowa. Coraz więcej informacji na temat giełdy Binance pojawia się w mediach, również tych nie powiązanych z kryptowalutmi. Obszernego wywiadu dla portalu Forbes, niedawno udzielił CEO platformy Changpeng Zhao.

Od początku funkcjonowania Binance nie zaliczyła żadnej wpadki technicznej ani wizerunkowej. Dlatego zaufanie do niej i zarządu nieustannie rośnie. Giełda Binance posiada potężny wolumen. Przy próbie sprzedaży czy zakupu dowolnej kryptowaluty można liczyć na niemal błyskawiczne znalezienie drugiej strony transakcji.

Dlaczego giełda Binance tak szybko przerosła konkurencję?

Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim, warto zajrzeć do „białej księgi”, która w jasny i klarowny sposób wyjaśnia wszystkie zasady funkcjonowania projektu. Dla użytkowników jest to informacja, że założyciele giełdy działają przejrzyście i uczciwie, a jej powstanie było dobrze przemyślane i rozegrane pod względem nie tylko strategicznym, ale również technicznym. White Paper projektu skupia się przede wszystkim na przedstawieniu błędów i usterek, pojawiających się na  innych giełdach kryptowalutowych, a także na tym, w jaki sposób Binance rozwiązuje te problemy.

Użytkownicy giełdy Binance mogą liczyć na szerokie wsparcie językowe oraz przyzwoity poziom obsługi klienta, który na innych giełdach nieco kuleje. Wymiana nawet znacznej ilości coinów odbywa się błyskawicznie, z racji na ilość użytkowników i duży wolumen.

Pełna anonimowość giełdowych użytkowników

Użytkownicy giełdy mają też zapewnioną pełną anonimowość, o którą w ostatnim czasie trudno nawet w przypadku kryptowalut, z założenia mających być anonimowymi. Na polskich giełdach już podczas rejestracji trzeba podawać swoje dokładne dane włącznie ze skanem dowodu osobistego. Jest to więc absolutnym zaprzeczeniem anonimowości, która w przypadku giełdy Binance jest  skutecznie realizowana. Proces rejestracji na Binance nie wymaga weryfikacji dokumentami. Na giełdzie nie są przyjmowane waluty fiducjarne (euro, dolary czy złotówki), nie trzeba więc przedstawiać żadnych dowodów tożsamości, aby móc korzystać z większości funkcji giełdy.

Doskonałe zabezpieczenia kont i transakcji

Binance zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkich zawieranych transakcji. Konta użytkowników są zabezpieczone za pomocą bardzo efektywnego systemu F2A – zgromadzone na nich środki są więc w pełni bezpieczne. Nowoczesne oraz wielopoziomowe zabezpieczenia gwarantują, że giełda oprze się działaniom hakerów. Nie trzeba się obawiać szeregu problemów technicznych spowodowanych przestarzałym i niewydolnym oprogramowaniem.

Giełda Binance zapewnia najniższe na rynku prowizje

Dużą zaletą chińskiej giełdy są też niskie prowizje, dzięki czemu automatycznie można liczyć na większy zysk z tradingu. Prowizje na poziomie 0,1 procenta przyciągają użytkowników spod każdej szerokości geograficznej. Jeszcze mniejsze prowizje płacą posiadacze coina BNB, czyli osoby, które zainwestowały w kryptowalutę giełdy Binance. Mogą one wykorzystać zakupiony token do uiszczania opłat transakcyjnych na preferencyjnych warunkach.

Znane i uznane kryptowaluty, a także nowe projekty

Giełda Binance – szerokie możliwości wymiany kryptowalut 2Polscy użytkownicy doceniają możliwość zakupu wielu rodzajów kryptowalut, jakich nie znajdziemy na naszych rodzimych giełdach. Polskie giełdy oferują jedynie najbardziej popularne kryptowaluty. Na Binance natomiast można znaleźć całe mnóstwo nowości oraz projektów, które dopiero startują i są na wczesnym etapie rozwoju.

Aktualnie, po roku działalności Binance jest jedną z najbardziej liczących się giełd kryptowalutowych. Jest też największa na świecie pod względem wolumenu. Jej nieustanny rozwój i doskonale dopracowane aspekty techniczne sprawiają, że w najbliższej przyszłości raczej nie musi obawiać się konkurencji.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top