GO96 – nowy produkt w ofercie Gemius SA i IIBR

Opublikowano: 18 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Gemius SA oraz Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) wprowadzają na rynek badanie GO96 – ogólnopolskie badanie sondażowe typu omnibus o najkrótszym czasie realizacji na rynku. Od momentu złożenia zamówienia wyniki gotowe są w ciągu 96 godzin.

GO96 – nowy produkt w ofercie Gemius SA i IIBR 1GO96 to ogólnopolskie badanie sondażowe typu omnibus realizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na próbie internautów w wieku 15 – 49 lat. W każdy dzień powszedni uruchamiana jest kolejna fala badania, w ramach której zbieranych jest 800 ankiet.

– Mimo, iż badanie jest szybkie i tanie, nie traci na swojej jakości. Korzystając z najdłuższego na rynku doświadczenia w zakresie stosowania metody CAWI, opracowaliśmy standardy gwarantujące maksymalną reprezentatywność wyników. Wykorzystywane przez nas oprogramowanie pozwala na właściwe filtrowanie pytań oraz uniknięcie braków w danych i błędów logicznych. Odpowiedzi respondentów poddawane są szczegółowej kontroli pod kątem spójności wewnętrznej i wiarygodności respondentów – komentuje Jan Kunkowski, Dyrektor Działu Fieldwork w Gemius SA.

W badaniu GO96 przedmiotem zamówienia są konkretne pytania, a nie cały sondaż. W ofercie dostępne są zarówno proste pytania zamknięte, jak również rozbudowane pytania otwarte. W ramach wywiadu istnieje także możliwość prezentowania respondentom materiałów multimedialnych (reklam wideo, zdjęć, itp.) oraz zawartości innych stron internetowych.

Emitowany w internecie kwestionariusz zawiera bloki pytań zleconych przez różne podmioty, dzięki czemu koszt badania jest kilkukrotnie niższy w porównaniu do badania realizowanego na potrzeby wyłącznie jednego zleceniodawcy.

Od momentu złożenia zamówienia wyniki są gotowe w ciągu 96 godzin liczonych dla dni powszednich. Badanie GO96 może być wykorzystywane zatem jako cenne narzędzie przydatne, gdy trzeba podjąć szybko decyzję lub gdy chcemy monitorować trendy.

Robert ZarychtaGO96 – nowy produkt w ofercie Gemius SA i IIBR

Podziel się!

O autorze

robert