Google Search Console niezbędnym narzędziem w pozycjonowaniu stron

Czy wiesz, że Google Search Console to najważniejsze narzędzie SEO przydatne dla każdego pozycjonera stron internetowych? Jeżeli planujesz samodzielne pozycjonowanie stron, to poznanie możliwości i funkcjonalności tego darmowego oprogramowania jest absolutną koniecznością. W procesie pozycjonowania stron internetowych o sukcesie decyduje odpowiednia strategia, poznanie struktury serwisu, czy dobór odpowiednich słów kluczowych z potencjałem konwertującego ruchu. Google Search Console to narzędzie szczególnie przydatne w optymalizacji stron.

Co to jest Google Search Console?

Google Search Console dawniej Google Webmaster Tools – to bezpłatne narzędzie Google udostępniane dla każdego właściciela strony internetowej. Narzędzie jest kopalnią wiedzy pomocną w procesie optymalizacji strony, które zawiera analitykę wyszukiwania oraz darmową sprawdzarkę 999 słów kluczowych.

Jeżeli poszukujesz narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych long tail z długiego ogona, to w GSC znajdziesz gotowe frazy rankujące na wybranym adresie URL. To zaledwie kilka przykładowych możliwości funkcjonalnych narzędzia Google Search Console.

Kary od Google

Przygotowując analizę strony, audyt SEO w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, czy strona nie otrzymała kary ręcznej od Google. Kara nałożona na stronę internetową obniża widoczność wybranych sekcji strony lub całej witryny.

W niektórych przypadkach filtr od Google może otrzymać serwis, który został zaatakowany przez hakerów i zagraża bezpieczeństwu użytkowników odwiedzających zainfekowaną stronę. Wszystkie powiadomienia o ewentualnych karach odnajdziesz w narzędziu Google Search Console.

Filtr od Google nałożony na stronę całkowicie zmienia strategię pozycjonowania strony. W pierwszej kolejności należy zdjąć filtr, a dopiero po usunięciu kary przejść do szeroko rozumianego SEO.

Instalacja Google Search Console

Zobacz wideo poradnik.

Więcej informacji o narzędziu znajdziesz na stronie: https://projektmarketing.pl

Analityka wyszukiwania

Analityka wyszukiwania w Google Search Console to najważniejszy moduł przydatny w optymalizacji stron internetowych, poszukiwaniu słów kluczowych long tail oraz pomocny w analizie widoczności strony.

Znajdziesz tutaj 5 głównych parametrów opisujących widoczność strony:

  • Kliknięcia, wejścia z wyników organicznych
  • Wyświetlenia snippetu w wyszukiwarce Google
  • CTR, klikalność snippetu
  • Średnia pozycja wszystkich słów kluczowych ( max. 999 fraz )
  • Ilość zapytań, liczba fraz kluczowych rankujacych w serwisie

Analityka wyszukiwania Google Search Console

Optymalizacja stron to proces, który nigdy się nie kończy. Należy ciągle analizować stronę internetową i poszukiwać nowych słów do pozycjonowania. Dokładna analityka strony pozwoli Ci samodzielnie budować konwertujący ruch na stronie. Warunkiem jest szczegółowe poznanie narzędzia Google Search Console. Na stronie Agencji Projekt Marketing opublikowano ciekawy wideo poradnik Google Search Console, który omawia pełną funkcjonalność narzędzia.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top