Grupa WP przejmuje nocowanie.pl

Grupa Wirtualna Polska za kwotę 22 mln zł przejęła 75 proc. udziałów nocowanie.pl, serwisu pośrednictwa noclegowego, który odwiedza w ciągu miesiąca ponad 2 mln użytkowników. 

Grupa WP kontynuuje tym samym inwestycje w e-commerce, istotnie wzmacniając swoją pozycję w segmencie turystycznym. W grudniu 2015 r. GWP przejęła Enovatis, właściciela serwisu wakacje.pl.

nocowaniePo grudniowej inwestycji w wakacje.pl uzupełniamy ofertę wyjazdów zagranicznych o segment podróży krajowych, gdzie polskim liderem jest, zrzeszający kilkadziesiąt tysięcy obiektów, serwis nocowanie.pl. Wirtualna Polska nie tylko umacnia swoją pozycję lidera na rynku e-commerce’u turystycznego, ale również zmniejsza ryzyko krótkoterminowych wahań przychodów z powodu zawirowań w turystyce zagranicznej. Dołącza do nas zespół ekspertów turystyki krajowej, który będziemy wspierać w dalszym wzroście, napędzanym zmieniającymi się nawykami zamawiania usług noclegowych przez Polaków – powiedział Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding.

Dzięki współpracy z Grupą Wirtualna Polska będziemy mogli dotrzeć do dużo szerszego grona użytkowników i zaproponować usługi na jeszcze wyższym poziomie. Znaczenie ma również możliwość współpracy z innymi serwisami e-commerce’owymi GWP, co pozwoli zarówno na wymianę know-how, jak i rozszerzenie oferty o nowe, wspólnie stworzone produkty – powiedział Kamil Ruciński, Prezes Nocowanie.pl.

Po finalizacji transakcji w portfolio Grupy WP są obecne dwa komplementarne względem siebie segmenty e-commerce’u turystycznego – nocowanie.pl oraz wakacje.pl.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry