Gry podwórkowe, korytarzowe i miasteczka rowerowe – połączenie ruchu i edukacji

Jak umiejętnie wykorzystać wolny czas na zabawę w przedszkolu i szkole? Tak, aby dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności ruchowe, jednocześnie ucząc się przez zabawę? Świetnym pomysłem jest wykorzystanie gier podwórkowych i korytarzowych, które maluchy pokochają. Starszakom proponujemy miasteczka rowerowe, które pomogą ćwiczyć zagadnienia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Gry podwórkowe, korytarzowe i miasteczka rowerowe – połączenie ruchu i edukacji 1

Czym jest gra podwórkowa i korytarzowa

Gra podwórkowa i korytarzowa to zabawy mające na celu zaktywizować dzieci podczas ich czasu wolnego. Kiedyś podczas przerw w nauce grało się klasy, które rysowane były kredą na chodniku. Dzisiaj nowoczesne technologie pozwalają na wydrukowanie i przyklejenie mat z właśnie takimi zabawami, które uwielbiają dzieci.

Gry mogą być wykonane z trwałego materiału termoplastycznego lub specjalnych folii, które pokryte są laminatem. Są one niezwykle trwałe i mogą być długo wykorzystywane na przykład w placówce edukacyjnej, nawet przy intensywnych użytkowaniu. Świetnie sprawdzą się na placach zabaw, chodnikach czy korytarzach. Producentem, który oferuje gry podwórkowe i korytarzowe, jest smartplac.pl – firma, której misją jest zapewnienie dzieciom dobrej, ale jednocześnie bezpiecznej zabawy.

Gry produkowane przez tę firmę to doskonałe wyposażenie szkół, przedszkoli i instytucji publicznych. Idealnie zagospodarują przestrzenie szkolne i miejskie, a dzięki wysokiej jakości niestraszny będzie im deszcz, nasłonecznienie czy po prostu ciekawość dzieci.

Gry podwórkowe, korytarzowe i miasteczka rowerowe – połączenie ruchu i edukacji 2

Na stronie internetowej znajduje się ogromny wybór gier podwórkowych, które zaprojektowane są z myślą o najmłodszych. Rozbudzą kreatywność, a dzieci spędzą czas aktywnie. Oferta pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, jakimi są maluchy. Można wybrać dobrze znane zabawy, takie jak klasy, szachy, czy chińczyk. Dostępne są również różnego rodzaju labirynty i tory przeszkód – gry dla dzieci w różnym wieku.

Z kolei kreatywne gry korytarzowe sprawią, że nawet w zimowy poranek dzieci będą mogły zaktywizować swój umysł i ciało. Pozwolą zagospodarować puste hole i będą świetnym pomysłem na rozwijającą zabawę na przerwach. Mogą być również wykorzystywane do zajęć sportowych w przedszkolu lub wychowania fizycznego w klasach wczesnoszkolnych.

Miasteczko rowerowe – pomysł dla starszych dzieci

Jak zaktywizować starsze dzieci, które najchętniej na przerwach siedziałyby z nosami w smartfonach? Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie na terenie szkoły miasteczek ruchu drogowego. Sprawdzą się one idealnie podczas nauki zasad bezpiecznego ruchu drogowego. Pozwolą nauczyć starszaki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także utrwalić nabyte już umiejętności. Będzie to genialne wsparcie dla nauczycieli, którzy przeprowadzają kursy i testy na kartę rowerową.

Warto wybrać ofertę Smart Plac, bo firma ta może poszczycić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w swojej branży. Miasteczka rowerowe pokazują zbliżone do naturalnych warunków sytuacje, a także są optymalnie zagospodarowane. Sprawdzą się doskonale podczas nauki i zabawy, a dzieci przyswajają zasady ruchu drogowego w niezwykle prosty i skuteczny sposób. Projekt takiego miasteczka można wybrać ze strony internetowej lub poprosić o przygotowanie dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top