Gwiazdy, plotki i internauci…

Firma Polskie Badania Internetu (PBI) przeprowadziła badanie na temat zainteresowania internautów życiem gwiazd oraz popularności mediów o tematyce people. Według raportu, co czwarty badany deklaruje, że interesuje się życiem gwiazd codziennie, a prawie połowa (49 proc.) robi to co najmniej raz w tygodniu.

Raport „Gwiazdy i plotki” prezentuje dane na temat stopnia zainteresowania internautów tytułowymi gwiazdami oraz plotkami, rodzaju poszukiwanych na ten temat informacji oraz tego kim wg badanych są ulubione gwiazdy. W raporcie zaprezentowano również ocenę udziału celebrities w przedsięwzięciach o charakterze komercyjnym i charytatywnym.

Według raportu, co czwarty badany deklaruje, że interesuje się życiem gwiazd codziennie, a prawie połowa (49 proc.) robi to co najmniej raz w tygodniu. Powodami, dla których badani skupiają swoją uwagę na celebrities są przede wszystkim ciekawość oraz chęć rozrywki.

Dla 85 proc. ankietowanych wiodącym źródłem informacji na temat znanych osób jest internet – trzy pierwsze miejsca witryn o gwiazdach należą do Pudelka (48 proc.), który jest zdecydowanie najbardziej lubianym serwisem o plotkach, z dużą przewagą nad drugą witryną Plotkiem(16 proc.) oraz Plejadami (15 proc.). Respondenci rzadziej wskazywali na telewizję (45 proc) oraz kolorowe czasopisma (37 proc.).

ulubione1

Osoby odwiedzające portale o celebrities najchętniej interesują się multimediami. 67 proc. respondentów odwiedza galerie zdjęć, a 34 proc. – ogląda filmiki. Ankietowanych najbardziej interesuje życie aktorów filmowych (57 proc.), muzyków  i piosenkarzy (54 proc.) oraz aktorów serialowych (32 proc.). Życie polityków śledzi 28 proc. badanych, a sportowców – 25 proc. Najmniejszą uwagę internautów skupiają informacje na temat dziennikarzy (13 proc.) oraz biznesmenów (9 proc.).

Ulubione gwiazdy internautów to: Doda i Angelina Jolie.

gwiazdy1

Choć respondenci uznali, że o statusie gwiazdy decydują wybitne osiągnięcia na polu zawodowym (uważa tak 51 proc. ankietowanych), to tego typu informacje przyciągają uwagę co trzeciego badanego. Większą popularnością cieszą się plotki i ciekawostki, którymi interesuje się 45 proc. badanych. Afery i skandale oraz sukcesy i życie zawodowe znalazły się ex quo na drugim miejscu z wynikiem 30 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 6 do 12 października 2008 na portalach Gazeta.pl, Interia, o2, Onet i Wirtualna Polska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top