Hale magazynowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy?

Hale stalowe z przeznaczeniem na magazyny są bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z możliwości łatwego dostosowania budynku do potrzeb klienta, stosunkowo niskiej ceny za całą inwestycję, szybkiego tempa realizacji oraz dużej wytrzymałości obiektu. Na rynku nie brakuje firm zajmujących się budowaniem hal magazynowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze generalnego wykonawcy, żeby nie stracić czasu i pieniędzy?

Hale magazynowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy? 1

Hale stalowe przeznaczone na magazyny powinny mieć jedną podstawową cechę – maksymalne wykorzystanie miejsca do składowania produktów. Chodzi o to, żeby na jak najmniejszej przestrzeni móc przechowywać jak najwięcej towarów, bo w tym przypadku przestrzeń równa się pieniądze. Dodatkowo przy projektowaniu hal magazynowych trzeba również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i towarów.

W zależności od potrzeb inwestorów, buduje się hale magazynowe niskiego (do 4,2 m), średniego (od 4,2 do 7,2 m) i wysokiego składowania (powyżej 7,2 m). Te ostatnie cieszą się największą popularnością, bo pozwalają na wykorzystanie konstrukcji stalowej i zaadaptowania jej na regały do przechowywania.

Generalne wykonawstwo

Kiedy już określi się swoje potrzeby, trzeba poszukać generalnego wykonawcy, który podejmie się budowy hali. Na czym polega generalne wykonawstwo? Niektóre firmy tworzące hale stalowe zajmują się wszystkim od początku, czyli przełożenia oczekiwań i potrzeb inwestorów na projekt, do końca, czyli uzyskania wymaganych pozwoleń i oddania obiektu do użytkowania. W tym oczywiście kontrolują realizację poszczególnych etapów oraz biorą odpowiedzialność nie tylko za jakość wykonanych prac, lecz także za ich terminowość.

Ci inwestorzy, którzy potrzebują jeszcze szerszego zakresu pomocy, mogą skorzystać z realizacji obiektu w koncepcie „Zaprojektuj i wybuduj”. Wówczas wykonawca dodatkowo m.in. pozyskuje niezbędne pozwolenia, tworzy szczegółowy budżet, a nawet doradza w zakresie wyboru działki pod inwestycję.

Szukasz generalnego wykonawcy projektu, który wybuduje halę magazynową w koncepcie „Zaprojektuj i wybuduj”? Sprawdź ofertę doświadczonej firmy – https://commercecon.pl

Hale magazynowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy? 2

Optymalizacja projektu

Przy wyborze wykonawcy warto uwzględnić, czy firma budująca hale produkcyjne, obiekty przemysłowe, hale widowiskowo-sportowe oraz magazynowe dba o ich optymalizację. Co to dokładnie znaczy? Projekt budynku powinien być stworzony tak, żeby w miarę możliwości zminimalizować zużycie stali. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ w istotny sposób wpływa na koszty inwestycji. Dodatkowo w przypadku hal magazynowych optymalizacja oznacza również najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni do przechowywania.

Doświadczenie i referencje

Co jeszcze warto sprawdzić, zanim podpisze się umowę na stworzenie hali stalowej? Doświadczenie poparte referencjami. Im więcej dotychczas zrealizowanych projektów, zadowolonych klientów – najlepiej dużych marek – i lat w branży, tym lepiej. Dobry generalny wykonawca zawsze dba o to, żeby dokładnie przedstawić swoją ofertę, a jednocześnie na stronie internetowej, w ofercie lub ulotce zaprezentować hale, które zbudował do tej pory.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry