Hosting dobrej jakości – jak go znaleźć?

W sferze usług hostingowych pozostajesz kompletnym laikiem, a aktualna strona www, którą posiadasz stanowi Twoją pierwszą wirtualną wizytówkę? Jeżeli tak właśnie jest, koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi doboru odpowiedniego dostawcy. Więcej w dalszych częściach artykułu.

Hosting dobrej jakości – jak go znaleźć? 1

Nie daj się skusić

Nie możesz dać sobie zamydlić oczu z pozoru atrakcyjnymi ofertami firm internetowych, które proponują Ci gruszki na wierzbie, obiecując, że strona zawsze będzie działała bez zarzutów i nie ma mowy o jakichkolwiek limitach. Jeśli w grę wchodzi opcja klasycznego hostingu dzielonego, na jaki najczęściej w pierwszej kolejności decydują się początkujący w sieci, nie ma mowy o sprostaniu wyżej przybliżonym obietnicom. Nie można zagwarantować klientowi, że jego serwis będzie prosperował nienagannie, idealnie ładując się zawsze o każdej porze dnia i nocy, ponieważ nie jest to nawet zależne od samego dostawcy hostingu, a od tego, jak intensywny jest ruch na stronie, ilu klientów danego podmiotu przypisanych jest do tego samego serwera i pomiędzy jak duże grono konsumentów owej firmy podzielono jego przestrzeń dyskową. Awaryjność i kłopoty z zawieszaniem się witryn, czy też ich wyłącznie fragmentarycznym wczytywaniem się jak najbardziej mogą występować w przypadku opcji hostingu dzielonego, dlatego nie pozwólmy się nabić w butelkę. Gdy wiesz, że oczekujesz od hostingu czegoś więcej, od razu postaw na wariant znacznie nowocześniejszy i zarazem bardziej komfortowy, a mianowicie serwer VPS – Virtual Private Server, który jest zupełnie innym standardem i o niebo lepszą jakością niż wcześniej wymieniona opcja. Jedną z marek, która od dawien dawna specjalizuje się w dostawie hostingu w ramach serwerów VPS jest chociażby rekomendowana na szeroką skalę marka Hekko.pl.

Bądź chroniony

Ponownie wracając do wspomnianej wcześniej firmy Hekko, warto podkreślić, że dobrej klasy podmiot przewiduje w swej propozycji hostingowej nie tylko brak ograniczeń i niezawodność działania serwera, ale również backupy. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki możliwości odzyskania w razie czego wszystkiego, co utraciliśmy po prostu możemy spać spokojnie. Jak mówi popularne polskie powiedzenie – przezorny zawsze ubezpieczony, więc nie ryzykujmy, zwłaszcza, że profesjonalny dostawca usług hostingowych jak najbardziej powinien nam backupy zaproponować w ramach swojej oferty.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry