Hosting reseller – pomysł na biznes w internecie

Hosting reseller to usługa pozwalająca wynajmowanie powierzchni na serwerach i jej sprzedaż. Tylko od najemcy zależy, jaki procent prowizji policzy sobie za miejsce hostingowe.

Hosting reseller to rozwiązanie dla agencji, administratorów, osób zarządzających dużą ilością domen internetowych czy stron www, chcących zaoferować swoim klientom nowoczesne usługi hostingowe. Odsprzedaż usług hostingowych to dobry pomysł na biznes w internecie, na którym można świetnie zarobić.

 Na czym polega hosting reseller?

http-875180_1920Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu i kupujesz chleb za 5 złotych. Możesz go sprzedać dalej za wyższą stawkę, zjeść go, lub podzielić się z kimś. To są właśnie podstawowe założenia kont resellerskich. Kupując miejsce na czyimś serwerze, sprzedajesz je potem z prowizją. Może wynosić 10%, 50% czy nawet 10000%. Wszystko zależy od ciebie. Reseller hosting to łatwy sposób na start lub wzbogacenie swojej oferty hostingowej.

 Jakie są zalety hosting resellingu?

 Odsprzedaż powierzchni hostingowej ma wiele zalet:

  • Obniżenie kosztów – kupując miejsce na czyimś serwerze nie musisz zatrudniać dodatkowo administratora, dzięki czemu możesz obniżyć koszty do minimum.
  • Obsługa serwera i bezpieczeństwo – nie musisz przejmować się stabilnością wypożyczanych serwerów, obsługą i bezpieczeństwem. Odpowiada za to ich właściciel.
  • Personalizacja wypożyczonych serwerów – firmy hostingowe oferujące usługi hosting resellingu pozwalają na modyfikacje panelu administracyjnego. Można więc dodać własne logo, czy stworzyć własne strefy DNS.
  • Separacja kont – każde kolejne konto hostingowe stworzone przez ciebie jest odizolowane od innych. Obciążenie generowane przez jedno z nich nie wpływa na pozostałe.

 Wady hosting resellingu

 Konta resellerskie mają niestety też swoje wady:

  • Brak pełni praw administracyjnych – posiadając miejsce na czyimś serwerze, nie masz dostępu do wszystkich opcji administracyjnych.
  • Mała ilość transferu i pojemności – kontom resellerskim zazwyczaj nie jest udostępniana duża ilość transferu i pojemności na serwerach.
  • Biznes zależny od właściciela serwera – twój biznes nie jest zależny tylko od ciebie. Planując rozwój, musisz być w ciągłym kontakcie z właścicielem hostingu.

 Kto może zostać resellerem i z jakimi obowiązkami się to wiąże?

 Hosting resellerem może zostać zarówno osoba prywatna, jak i firma. Nie ma tu ograniczeń. Zostanie dostawcą hostingu niesie jednak za sobą również kilka obowiązków:

  • musisz znać się na narzędziach, z których będą korzystać twoi klienci,
  • powinieneś posiadać wiedzę ogólną z zakresu hostingu stron by pomagać klientom w razie trudności,
  • warto byś potrafił zaprezentować własne usługi hostingowe.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry