IAI debiutuje na New Connect

Szczecińska spółka IAI zadebiutowała dziś na rynku New Connect. Dostawca oprogramowania dla sklepów internetowych może zaliczyć start do udanych. Kurs akcji firmy wzrósł na debiucie notowań o 56,86 proc. do poziomu 4 zł.

Najważniejszym polem działania IAI jest dostarczanie aplikacji, consulting oraz wsparcie dla firm prowadzących internetowy handel. Główną platformą spółki jest IAI-Shop.com, która pozwala na prowadzenie wielu niezależnych sklepów, na dowolnej ilości rynków, w różnych wersjach językowych itd. Właściciele sklepów korzystający z usług IAI rozliczają się z firmą w formie abonamentu (od 99 do 699 zł miesięcznie). Z oferowanych rozwiązań korzysta ponad 600 sklepów internetowych.

Zarząd Giełdy postanowił wprowadzić do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 656 235 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Cena emisyjna akcji serii C została ustalona na poziomie 2,55 zł.

Akcje spółki IAI wzrosły na debiucie o 56,86 proc. do poziomu 4 zł. Na koniec dnia kurs wynosił 3,14, co oznacza wzrost ponad 23 proc. w stosunku do ceny emisyjnej.

Dzisiejszy debiut oznacza zamknięcie pewnego ważnego etapu prac, któremu poświęcaliśmy mnóstwo czasu i energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że udało nam się doprowadzić do debiutu na New Connect. Teraz skoncentrujemy się na rozwijaniu naszych projektów związanych z firmą – mówił nam tuż przed debiutem Sebastian Muliński, jeden z założycieli IAI S.A. Ważnym pomysłem na rozwój spółki ma być wejście na zagraniczne rynki.

IAI jest 22. spółką debiutującą na New Connect w bieżącym roku i 103 notowaną na tym rynku. Dokument informacyjny sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji spółki na rynek New Connect można znaleźć pod tym adresem.

Wpisy promowane

  • Firma graficzna w Krakowie
    Grafiki w mediach społecznościowych, prezentacje, filmy, ulotki, broszury, plakaty i etykiety – każdy projekt, duży czy mały, zasługuje na uwagę ...
  • Jak świadomie kreować swój wizerunek w biznesie?
    Umiejętność kreowania pozytywnego wizerunku i autoprezentacja to wiedza, która pozwoli Ci osiągnąć cele zawodowe, wzmocnić pozycję oraz zbudować karierę. Jak ...

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry