Idealna łazienka hotelowa

Idealna łazienka hotelowa to taka, która spełnia wszystkie wymagania gości. Jest to bardzo ważne pomieszczenie, ponieważ jego wyposażenie, a także wykończenie, jak i elementy dodatkowe świadczą o standardzie, jaki oferuje nam dany hotel. Jest to pewnego rodzaju wizytówka tego miejsca, która powinna przyciągać gości.

W jaki sposób dostosować wnętrze łazienki do standardu hotelu?

Idealna łazienka hotelowa 1Aby odpowiednio dostosować wygląd wnętrza łazienki do standardu, jaki panuje w danym hotelu, należy zastanowić się nad tym już w czasie jej projektowania. Taka łazienka musi spełniać określone wymagania. Na ich podstawie hotel otrzymuje właściwą liczbę gwiazdek. W każdej łazience muszą obowiązkowo znaleźć się takie akcesoria łazienkowe, jak dozownik do mydła, pojemnik na papier toaletowy czy kubek na szczoteczkę. Konieczna jest także suszarka do rąk, wieszaki na ręczniki oraz półki na kosmetyki.

W hotelach, które mają sporo gwiazdek, warto pomyśleć o stworzeniu pokoju kąpielowego. Powinien być on wyposażony w wannę, prysznic oraz bidet. W łazienkach przy pokoju hotelowym najczęściej znajdują się całe kabiny prysznicowe – okrągłe bądź kwadratowe, a także drzwi prysznicowe montowane we wnęce. Przeważnie klasyczna łazienka jest nieduża, dlatego warto wybrać miski ustępowe krótkie, wiszące na stelażu. Zalecane są także w tym przypadku umywalki blatowe, ewentualnie z powierzchnią odkładczą.

Wyposażenie łazienki hotelowej dla osób niepełnosprawnych i seniorów

Hotele wysokiej klasy posiadają pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów. W takim przypadku idealna łazienka hotelowa oprócz podstawowego zestawu powinna być wyposażona w specjalną wannę dla gości o ograniczonych możliwościach ruchowych. Muszą się przy niej znajdować uchwyty, które usprawniają kąpiel osób niepełnosprawnych oraz starszych. Zapobiegają poślizgnięciom, a także niebezpiecznym dla zdrowia i życia upadkom w wannie czy w jej okolicach.

Idealna łazienka hotelowa dla gości niepełnosprawnych oraz starszych musi być również wyposażona w specjalne siedziska, które ułatwią im kąpiel. Podczas projektowania toalety ważne jest, aby uwzględnić wówczas odpowiednio przystosowaną muszlę klozetową, poręcze, a także właściwą armaturę. Dzięki temu goście korzystający z takiego rodzaju pokoju będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Idealna łazienka hotelowa – udogodnienia dla gości

Idealna łazienka hotelowa jest pełna udogodnień dla każdego gościa. Na pewno baterie prysznicowe i lustra powinny mieć regulację wysokości, aby wzrost nie ograniczał korzystania z nich. Pod prysznicem muszą znajdować się półki na kosmetyki, a obok dodatkowe wieszaki na ręczniki. Goście hotelu powinni mieć również ułatwiony dostęp do gniazdek elektrycznych, aby uruchomić własne sprzęty, na przykład golarki. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także automatyczne włączniki wentylacji i światła.

O standardzie hotelu świadczą znajdujące się w łazience hotelowej kosmetyki, przeznaczone specjalnie dla gości. Wtedy widoczny jest poziom dbałości o potrzeby klienta. Niektóre hotele oferują serie personalizowanych kosmetyków z logotypem. Idealna łazienka hotelowa to taka, jaka spełnia potrzeby każdego gościa. Sklep 123lazienka.pl oferuje różnego rodzaju sprzęty i akcesoria łazienkowe, które są niezbędne w takim pomieszczeniu, dlatego warto zapoznać się z jego ofertą.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry