Idealne biuro – czym się kierować wybierając meble biurowe?

Biuro jest bardzo ważnym elementem każdej firmy. To wizytówka i mózg całego przedsiębiorstwa w jednym. Tworząc aranżację warto zadbać o wizualne aspekty przestrzeni biurowej ale także o jej komfort. Biuro to w końcu przede wszystkie miejsce pracy. Zobacz jak wybrać idealne meble biurowe.

Zacznij od podstaw

meble_do_biura1Po pierwsze stwórz listę sprzętów jakimi dysponujesz i jakie potrzebują odpowiedniego miejsca w biurze. Następnie przeanalizuj listę pracowników biurowych oraz przestrzeń jaką dysponujesz. Musisz wydzielić odpowiednią ilość miejsca dla każdej osoby. Zapewnić jej odpowiednią ilość miejsca do pracy, przechowywania dokumentów oraz przestrzeni na sprzęt z jakiego korzysta. Kolejny etap to budżet. Zanim pojedziesz do sklepu, zastanów się , policz i rzetelnie oblicz sobie budżet jaki możesz przeznaczyć na zagospodarowanie przestrzeni biurowej. Jeżeli wiesz, że nie masz wystarczającej ilości środków, rozłóż to w czasie lub pomyśl o kredycie. Nie warto kupować masy, tanich chińskich mebli ponieważ są one tandetne i niebezpieczne dla zdrowia pracowników.

Meble biurowe wysokiej jakości

Jakość w przypadku mebli biurowych jest kluczową sprawą. Im wyższa tym z prawdopodobnie wyższą cena musimy się liczyć. Nie jest jednak bezsensowny wydatek lecz inwestycja w zdrowie naszych pracowników. Dobre meble biurowe powinny posiadać odpowiednie atesty i spełniać wymogi Unii Europejskiej. Niestety wiele tanich chińskich mebli jest wykonana ze szkodliwych materiałów. Meble biurowe dostępne w marketach meblarskich częściej są już atestowane jednak ich jakoś pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej jest meble kupić w sklepie specjalizującym się w sprzedaży wyposażenia do biur. Tam tez prawdopodobnie spotkamy się z obsługą która będzie potrafiła pomóc nam w wyborze najlepszych dla nas produktów. (Jeżeli szukasz dobrych mebli biurowych, znajdziesz je tutaj)

Jakie meble są potrzebne w biurze?

Przede wszystkim biurko i fotel. W zależności od przestrzeni jaką dysponujemy możemy decydować się na mniejsze lub większe biurka. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić nam więcej miejsca są biurka narożne. Ważne jest jednak, żeby przede wszystkim były one stabilne i dobrze wyprofilowane. Świetnie, jeżeli posiadają możliwość regulacji wysokości – dzięki temu nie ważne jest czy osoba przy nim pracująca ma 160 cm czy 190 cm wzrostu. Krzesło biurowe jest kolejnym, prawdopodobnie najważniejszym elementem wyposażenia biura. To od jego jakość zależy komfort pracy pracowników oraz ich zdrowie. Źle dobrane krzesło biurowe może być przyczyna bólu pleców, karku oraz głowy. Źle dostosowana wysokość zaś może powodować problemy z krążeniem.

Dobre krzesło biurowe powinno posiadać:

  • regulowane, wyprofilowane oparcie
  • możliwość regulacji wysokości siedziska
  • podłokietniki (także najlepiej z możliwością dostosowania ich rozstawu)
  • podstawę składająca się z minimum 5 ramion
  • kółka

Warto zwrócić też uwagę na rodzaj materiału z jakiego wykonane jest obicie fotela. Najlepiej sprawdzi się skóra lub nowoczesne tkaniny. Obicie powinno być odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. (Jeżeli szukasz dobrych krzeseł biurowych, znajdziesz je tutaj)

Inne meble biurowe

W każdym biurze dodatkowo powinna znajdować się szafa, regały i półki. W zależności od naszych potrzeb i przeznaczenia biura możemy wstawić też do niego kanapę i stolik kawowy. Dzięki temu biuro zyska dodatkowej elegancji oraz będzie praktycznym miejscem do przyjmowania klientów lub kontrahentów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top