Ile można zarobić na sprzedaży płatnego dostępu do treści na stronie w systemie WordPress?

W internecie można spotkać się z wieloma opiniami, że regularne zarabianie na własnym blogu w systemie WordPress jest niemożliwe. Dzisiaj pokażę zaledwie jeden z wielu sposobów zarabiania przez internet. Zobaczysz jak uruchomić sprzedaż płatnego dostępu do treści na stronie przy pomocy usługi płatności online i mikropłatności SMS Premium, tak zwany płatny SMS.

Krótko o systemie WordPress

System WordPress jest najpopularniejszą platformą na świecie. Z założenia WordPress jest platformą blogową, jednak można go wykorzystać do stworzenia dowolnej strony internetowej, a nawet sklepu internetowego.

Z badań wynika, że ponad 25% stron internetowych na świecie jest założona w systemie WordPress. Głównymi zaletami WordPressa są wtyczki umożliwiające w dowolny sposób rozbudować stronę internetową i zoptymalizować serwis dla wyszukiwarki internetowej Google (bez ruchu na stronie sprzedaż jakichkolwiek produktów jest niemożliwa).

Co możesz sprzedawać na blogu WordPress?

W pewnym etapie blogowania możesz zablokować treści na stronie przy pomocy SMS Premium lub płatności bankowych.

Najbardziej popularna jest sprzedaż produktów informacyjnych, tak zwanych infoproduktów do których zaliczamy:

  • kursy wideo
  • nagrania z webinarów
  • ebooki
  • audiobooki
  • płatne treści na stronie, tzw. płatne wpisy
  • narzędzia
  • aplikacje

Jak uruchomić zautomatyzowaną sprzedaż w systemie WordPress?

Na WordPressie możesz założyć własny sklep internetowy lub stworzyć bloga, gdzie podłączysz sprzedaż infoproduktów wykorzystując płatny dostęp do treści przez blokadę SMS Premium lub płatności przez szybki przelew bankowy. Popularne stają się serwisy oparte na modelu abonamentowym.

Wyobraź sobie, że pewnego wieczora podłączasz sprzedaż jednego infoproduktu, która odbywa się automatycznie. Idziesz spać.. Rano widzisz, że na Twoje konto wpłynęły pieniądze. Klienci płacili, nawet gdy spałeś.

Zauważ, że tworząc jeden wartościowy produkt informacyjny możesz zarabiać na blogu przez długie lata.

W rzeczywistości stworzenie infoproduktu i przygotowanie do sprzedaży zajmuje kilka miesięcy. Wymaga to czasu i niezbędnej wiedzy technicznej. Do tego musisz wiedzieć jak uruchomić płatności na własnym blogu?

Jak podłączyć mikropłatności Dotpay SMS Premium w systemie WordPress?

Należy założyć konto do płatności SMS Premium w zewnętrznym serwisie, np w Dotpay.pl.

W kolejnym kroku należy stworzyć nową usługę SMS Premium w serwisie Dotpay i przekopiować usługę do formularza wtyczki WordPress – Fast Micro Pay, którą możesz pobrać na blogu Platności-WordPress.pl z pełną dokumentacją. Znajdziesz tam także wideo poradniki, jak uruchomić sprzedaż i budować bazę wartościowych Klientów.

Zobacz i zrób to sam – Wideo poradnik od A do Z!

Jak krok po kroku podłączyć płatność Dotpay SMS Premium na WordPressie?

Jak podłaczyć płatności bankowe przez Dotpay na WordPressie?

Ile można zarobić na sprzedaży infoproduktów na blogu WordPress?

Na blogu PracaBezSzefa.pl został przeprowadzony test, gdzie prowadzona jest sprzedaż specjalistycznych kursów wideo o WordPressie i eBiznesie. Na stronie zostały uruchomione płatności przez przelew bankowy Dotpay. Blog jest całkiem świeży – zawiera aktualnie 23 wpisy. Większość ruchu pochodzi z wyszukiwarki Google.

Według Google Analytics blog generuje średnio 160 sesji dziennie.

statystyki-google-analytics-pracabezszefa-2016

 

Kursy wideo zostały zablokowane na blogu przez wtyczkę Fast Micro Pay. Od stycznia do końca maja 2016 roku na blogu wygenerowano sprzedaż ponad 1000 zł.

jak-zarobilem-ponad-tysiac-zlotych-na-sprzedazy-platnej-tresci-na-stronie

Teraz możesz skalować swój biznes i prognozować zarobki. Skoro z 23 wpisów zarobiłeś 1000 zł to z 46 wpisów możesz zarobić około 2 000 zł (nie uwzględniając czynnika sezonowości).

Do tego podłącz newsletter, Social Media, wpisy sponsorowane, reklamy Google AdWords i zainwestuj w naturalne pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Przekonasz się, że biznes potrafi rosnąć na drożdżach!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top