Ingram Micro zaoferuje resellerom nowy sklep on-line

Ingram Micro Distribution GmbH uruchomiło polską wersję Ingram Micro Superstore, czyli rozwiązania e-commerce dla resellerów. Ingram Micro Superstore to możliwość „wynajmu“ atrakcyjnego sklepu on-line i oferowania na swoich stronach olbrzymiej grupy produktów od dystrybutora.

Dzięki Superstore firma Ingram Micro chce ułatwić polskim resellerom dostęp do szybko rosnącego w Polsce segmentu handlu internetowego. Aplikacja sklepu jest hostowana na serwerach dystrybutora i nie wymaga żadnych własnych dodatkowych inwestycji w sprzęt ani przestrzeń dyskową. Aktualizacje oprogramowania sklepu odbywają się również automatycznie i w sposób ciągły. „Bez ponoszenia istotnych dodatkowych wydatków reseller zyskuje dodatkowe narzędzie sprzedaży i to w kanale, który z roku na rok przybiera na znaczeniu. Dzięki Superstore pomagamy naszym partnerom zorganizować bardziej efektywne procesy handlowe i poszerzyć możliwości zbytu“ mówi Marcus Adae, Wiceprezes ds. sprzedaży Ingram Micro.

IM.superstore nie kieruje swojej oferty do klienta końcowego lecz daje wsparcie resellerom w ich biznesie prowadzonym w obszarze B2C i B2B. Dzięki sklepowi on-line reseller otrzymuje dostęp do tysięcy produktów z szerokiego portfolio dystrybutora i może dodatkowo sprawdzić w czasie rzeczywistym dostępność każdego z nich. Oczywiście możliwe jest też dodawanie do sklepu własnych produktów.

Sklep on-line jest w pełni niezależny, co oznacza, że reseller może dostosować wygląd, katalog produktów i cennik dokładnie do potrzeb swoich klientów.

Klient zamawia towar w Superstore u konkretnego resellera, do którego też dystrybutor dostarcza bezpośrednio zamówienie. W ten sposób pozwala na znaczne oszczędności na kosztach magazynowych. Możliwe jest również wybranie na życzenie usługi „Personalised Delivery“, w przypadku której towar trafia bezpośrednio z Ingram Micro do kupującego. Oczywiście także w tym wypadku może zostać opatrzony nazwą i logo tego resellera, u którego miała miejsce sprzedaż on-line.

Ingram Micro Superstore jest wysoko ocenianym, praktycznym narzędziem e-commerce, które zostało skrojone precyzyjnie na potrzeby resellerów. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii platforma Superstore działa z powodzeniem od 2001 roku, co umożliwiło jej znaczne dopracowanie. „Cieszymy się, że to narzędzie, wykorzystywane już przez 250 naszych partnerów, możemy też wreszcie zaoferować polskim resellerom“ dodaje Marcus Adae.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry