Integracja Outlook’a i Facebook’a

Opublikowano: 13 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Microsoft integruje Facebook’a i Windows Live Messenger’a ze swoim programem pocztowym, Outlook’iem. Dzięki takiej kombinacji komunikaty wysyłane w najpopularniejszym serwisie społecznościowym dostępne będą z poziomu mailowej skrzynki odbiorczej.

W ubiegłym roku Microsoft udostępnił Outlook Social Connector, wtyczkę, która synchronizuje źródła z serwisów społecznościowych z kontaktami zapisanymi w Outlooku. Jako pierwsze udostępnione zostały dane z serwisu LinkedIn; zapowiedziano jednocześnie wprowadzenie obsługi MySpace i Facebook’a.

Dziś Outlook integruje się nie tylko z Facebook’iem ale również Windows Live Messenger’em. Użytkownicy Outlooka w wersji 2003 oraz 2007 mogą teraz sprawdzać co robią ich znajomi w serwisach społecznościowych.

Dzięki nowej funkcjonalności można nie tylko przypisać zdjęcia profilowe z Facebook’a do kontaktów naszych znajomych w poczcie elektronicznej; uzyskujemy również dostęp do wysyłanych przez nich komunikatów, wgrywanych zdjęć i innych aktywności.

Integracja Outlook’a i Facebook’a 1

Źródło: Mashable

Dawid ZarazińskiIntegracja Outlook’a i Facebook’a

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.