Inteligentny dom w już istniejącym budynku – czy to możliwe? Jak sprawić by dom stał się inteligentny?

Coraz częściej na rynku deweloperskim można spotkać oferty obejmujące inteligentne domy. Takie rozwiązanie ma wiele plusów – jest wygodne na co dzień, a podczas nieobecności właścicieli mieszkanie sprawia wrażenie, że cały czas ktoś w nim przebywa. Na czym polega inteligencja domu oraz czy jest to rozwiązanie możliwe tylko i wyłącznie dla nowych budynków?

Systemy BMS co to za technologie?

Inteligentny dom w już istniejącym budynku – czy to możliwe? Jak sprawić by dom stał się inteligentny? 1Określeniem „inteligentny dom” nazywamy zintegrowany system urządzeń skonstruowany tak, aby można nim było kierować zdalnie. Nie wymaga to bardzo zaawansowanych technologii, a jedynie odpowiednich narzędzi. Najprostsze układy składają się z nadajników i odbiorników. Pierwsze, co należy zamontować, to odbiorniki. Mogą one być montowane na przykład w puszcze, która znajduje się pod włącznikami świateł oraz przełącznikami rolet. Nie przeszkadza to w poprowadzeniu tradycyjnej instalacji, może zostać jedynie zajęte wcześniej puste miejsce w puszce, natomiast przełączniki działają jak dotychczas. Aby jednak odbiornik działał prawidłowo, musi mieć on skonfigurowany nadajnik. Ten ma najczęściej formę pilota i można za jego pomocą sterować więcej niż jednym urządzeniem. Pilot jest zasilany przez baterie i ma duży zasięg, przez co stanowi rozwiązanie bardzo mobilne. Podobnie ma się sytuacja w momencie, w którym nadajnik jest instalowany w jednym miejscu.

Możliwości rozbudowy systemów inteligentnego domu

W tym przypadku istnieje możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca w domu. Dobrym rozwiązaniem może być również inwestycja w kontroler. Dzięki niemu wszystkie urządzenia są sterowane przez sygnał WiFi, a do zarządzania nimi może służyć aplikacja zainstalowana na telefonie. Podłączenie sieci urządzeń, które pomogą zarządzać domem, jest możliwe zarówno przy tworzeniu instalacji, jak i w już istniejących budynkach.

Jakimi urządzeniami możemy sterować w inteligentnym domu?

Inteligentny dom obejmuje różnego rodzaju urządzenia – zaczynając od świateł, poprzez rolety i bramy, po ogrzewanie budynku. Najważniejsza jest jednak dobra jakość produktów i przekaźników, które tworzą inteligentny dom – zamel.pl to polski producent wykonujący urządzenia najwyższej jakości. Oprócz tego firma oferuje wsparcie techniczne oraz posiada świetnie rozwiniętą sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju.

Zobacz również: Systemy inteligentnego domu – co warto o nich wiedzieć?

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry