Internet bezprzewodowy (WI-FI) za granicą! Jak to działa?

Internet bezprzewodowy często nazywany „WIFI” jest aktualnie jednym z najpopularniejszych rodzajów sieci Internet używanych przez ludzi. Czy na pewno każdy wie jak działa taki rodzaj Internetu? Ten artykuł wszystko wyjaśni.

Wi-Fi czyli Wireless Fidelity jest to rodzaj sieci bezprzewodowej, który opiera się na protokole internetowym IEEE 802.11, oraz stanowi on podstawę certyfikatów owej sieci. Początki Wi-Fi sięgają roku 1999 i właśnie od tego momentu zaczęła się wielka rewolucja technologiczna w dziedzinie Internetu.

Wi-Fi jest to rodzaj sieci, który za pomocą nadajników w ruterze dostarcza sygnał do naszych urządzeń taki jak telefon, laptop, komputer PC. Aby urządzenie mogło odbierać sygnał Wi-Fi musi być ono wyposażone w kartę sieciową za pomocą, której urządzenie ma możliwość korzystania z bezprzewodowego Internetu.

Internet bezprzewodowy (WI-FI) za granicą! Jak to działa? 1

Wyróżniamy również różnorakie urządzenia, które umożliwiają nam dostęp do tego rodzaju sieci.

1. Router

Router to podstawowe urządzenie za pomocą, którego każdy człowiek na świecie jest w stanie korzystać z Internetu jest tylko jeden warunek. Urządzenie musi znajdować się w zasięgu sygnału rutera.

Internet, aby mógł trafić do użytkownika pierw musi zostać dostarczony od operatora do kablem do rutera skąd trafia do urządzeń w pobliżu miejsca w którym Internet się znajduje czyli rutera. Oczywiście sygnał trafi tylko i wyłącznie wtedy, gdy urządzenie jest wyposażone we wcześniej wspomnianą kartę sieciową.

2. Przenośny modem

Przenośny modem można powiedzieć, że z wyglądu przypomina trochę duży Pendrive. Służy on do korzystania z Internetu po przez włożenie takiego modemu do urządzenia najczęściej za pomocą wejścia USB.

W tym urządzeniu sygnał jest wysyłany bezpośrednio drogą bezprzewodową od operatora do urządzenia. Minusem tych modemów jest to, że dostarczana jest ograniczona ilość Internetu, jeżeli Internet się skończy użytkownik musi dokupić Internet, jeżeli chce dalej z niego korzystać

3. Internet mobilny

Internet mobilny często nazywany danymi komórkowymi jest również Internetem bezprzewodowym. Działa na zasadzie dostarczania przez operatora w tym przypadku sieci komórkowej pakietu danych bezpośrednio na kartę SIM w telefonie użytkownika. Jeżeli skończą nam się pakiety Internetu to tak jak w przypadku modemu trzeba dokupić więcej pakietów danych od operatora, aby móc dalej korzystać z Internetu.

4. Internet za granicą czyli Roaming

Kiedy wyjeżdża się za granicę często dostaje się komunikat od swojego operatora sieci komórkowej o kosztach związanych z korzystania z Internetu za granicą i tu pojawia się takie coś jak Roaming. Roaming to system który odblokowuje lub blokuje możliwość korzystania z internetu za granicą, oraz w kraju.

Internet bezprzewodowy (WI-FI) za granicą! Jak to działa? 2

Można wyróżnić 2 rodzaje roamingu:

1. Roaming Krajowy

2. Roaming Międzynarodowy

Roaming Krajowy umożliwia korzystanie z Internetu wyłącznie na terenie kraju z którego jest operator sieci użytkownika. Roaming Krajowy często używa się też po to, aby za granicą przypadkowo nie włączyć Internetu za granicą w telefonie i żeby nie ponosić z tego tytułu dużych kosztów.

Roaming Międzynarodowy daje możliwość korzystania z Internetu na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych krajach korzystanie z Internetu mobilnego może być bardzo drogie.

W dzisiejszych czasach wielu operatorów w Polsce ma w swojej ofercie Internet mobilny z, którego można korzystać na terenie całej Unii Europejskiej. Natomiast, gdy przebywa się poza granicami Unii Europejskiej koszty użytkowania Internetu są bardzo wysokie.

Istnieje również możliwość całkowitego wyłączenia Roamingu, wtedy nie ma możliwość korzystania z Internetu mobilnego nie zależnie w jakim miejscu na Ziemi się aktualnie przebywa.

Po więcej zapraszamy na stronę: https://xoxowifi.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry