Internet – kopalnia pomysłów na biznes

Praca na etacie to stabilność, ale to własna firma daje możliwość zarobienia prawdziwych pieniędzy. Niestety to drugie rozwiązanie wymaga olbrzymiego zaangażowania oraz…pomysłu. I właśnie pomysł bywa najtrudniejszym z etapów rozpoczynania własnej działalności. Skoro nie mamy firmy zajmującej się produkcją to może warto postawić na handel?

Dobry handlarz

Dobry handlarz to osoba, która potrafi kupić tanio a sprzedać drożej. Różnica między tymi dwoma kwotami jest realnym zarobkiem dla handlarza. Wygląda pięknie i prosto? Niekoniecznie. Dlaczego? Jest kilka warunków udanej transakcji. Po pierwsze musimy znaleźć towar, na który jest popyt. Po drugie musimy znaleźć hurtownię, w której kupimy tanio wybrane przez nas towary. Po trzecie, będziemy musieli tak zaprezentować asortyment, żeby przekonać Klientów do skorzystania z naszej oferty. Pytanie tylko w jaki sposób to zrobić?

Prestashop czyli skuteczny sklep internetowy

141504928595889200Otwierając działalność zazwyczaj mamy bardzo ograniczone środki finansowe. Nie chcemy zbytnio inwestować nie mając pewności zwrotu poniesionych kosztów. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sklep internetowy. Jego założenie i wdrożenie jest o wiele tańsze niż otwarcie salonu lub sklepu stacjonarnego. Ponadto musimy mieć na uwadze stale rosnącą popularność zakupów w Internecie. Liczba Klientów gotowych kupić dany produkt w e-sklepie stale rośnie. My musimy tylko przebić się z naszą ofertą. No i oczywiście najpierw stworzyć bazę produktów! Jak to zrobić? Najlepiej określić odpowiedni asortyment i skorzystać z tzw. „importera”. Dzięki niemu możemy wybierać spośród wielu hurtowni oferujących różne produkty (odzież, sprzęt RTV/AGD, kosmetyki, gadżety erotyczne i wiele innych). Co dalej? W zasadzie to już wszystko. Po wybraniu asortymentu możemy automatycznie zaimportować wszystkie produkty do naszego sklepu. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu na mozolnym „wklepywaniu” danych do komputera. Co istotne „importer” ściągnie wszystkie dane produktu a także jego identyfikator w hurtowni. Dodatkowo zaimportowane zostaną ceny zakupu poszczególnych produktów oraz stany magazynowe. Ilość produktów dostępna w hurtowni może być na bieżąco aktualizowana. Wystarczy kilka kliknięć. – zobacz moduł importu XML do PrestaShop

Oczywiście automat nie może robić za nas wszystkiego. Naszą rolą będzie stworzenie opisu (chociaż możemy bazować na zaimportowanym) w sklepie a także przygotowanie oferty cenowej dla Klientów (możemy dowolnie wybierać wysokość marży). Sposób prezentacji produktu w sklepie jest sprawą kluczową dlatego też warto przyłożyć się do tego elementu pracy. Dobrej jakości zdjęcia oraz ciekawe dla Internauty opisy przedmiotów mogą tylko pomóc w finalizacji transakcji.

Zdobywanie Klientów

Warto pamiętać, że samo posiadanie sklepu internetowego wypełnionego produktami nie zagwarantuje nam sukcesu. Musimy zadbać także o odpowiedni wygląd platformy sprzedażowej, asortymentu a także o skuteczną promocję naszej oferty. Działania z zakresu pozycjonowania oraz marketingu mogą odegrać tu kluczową rolę. Pamiętajmy, że sklepów online jest w sieci mnóstwo. Dlatego musimy w jakiś sposób najpierw dotrzeć do Klientów a następnie sprawić żeby zostali w naszym sklepie na dłużej.

Sprzedaż przez Internet w dalszym ciągu ma olbrzymi potencjał. Rynek nie jest nasycony ze względu na stale rosnącą liczbę Klientów, którzy kupują produkty w sieci. Warto zatem zastanowić się nad możliwością otwarcia własnego sklepu. Tym bardziej, że dostajemy do ręki narzędzia, które pomogą, w sposób automatyczny, stworzyć bazę produktów w sklepie. Naszym zadaniem będzie już tylko odpowiednia promocja i sprzedaż…

Sklep internetowy przepustką do sukcesu

Powoli, ale sukcesywnie, handel zaczyna w coraz większym stopniu przenosić się do świata Internetu. Jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne sklepy online. Co ciekawe w dalszym ciągu jest miejsce na nowe! Dlaczego? Ponieważ stale rośnie liczba osób korzystająca z zakupów online. Może zatem warto zastanowić się nad otwarciem własnego biznesu w sieci?

Pomysł i organizacja

Brak pomysłu na biznes nie jest przeszkodą w…jego otwarciu. Brzmi to może nieco kuriozalnie, ale takie są fakty. Jeżeli nie masz pomysłu na swoją firmę to po prostu zacznij handlować gotowymi produktami. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć niszę więc może warto postawić na znane, ale i popularne, produkty. Ubrania, sprzęt elektroniczny, akcesoria erotyczne – te dobra cieszą się niesłabnącą popularnością co zapewnia stały popyt. Naszym zadaniem będzie zatem wybór konkretnego asortymentu i…efektywna sprzedaż. Wszystkie inne działania będziemy w stanie zautomatyzować.

Stworzenie sklepu internetowego to w tej chwili żaden problem. Na rynku aż roi się od gotowych platform. Wystarczy zainstalować jedną z nich i…można zaczynać działalność. Czy to aż tak proste? W przypadku silnika Prestashop jak najbardziej. A to dlatego, że w chwili obecnej istnieje możliwość automatycznego importu bazy produktów z hurtowni. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim ogromną oszczędność czasu. Teraz nie będziemy już musieli ślęczeć przed komputerem i mozolnie wprowadzać produkty jeden po drugim. Szybko i sprawnie będziemy w stanie zaimportować całą bazę do naszego sklepu. Dodatkowo ściągnięte zostaną aktualne ceny zakupu oraz stany magazynowe poszczególnych produktów. A co najważniejsze parametry te będziemy mogli na bieżąco aktualizować!

Automatyczna sprzedaż?

Automatyzacja wielu procesów nie oznacza, że nie będziemy musieli zająć się naszym sklepem. Importując produkty zaoszczędzimy wiele godzin pracy. Ten czas warto poświęcić na przygotowanie strony marketingowej. Chodzi przede wszystkim o:

  • przygotowanie prezentacji poszczególnych produktów (opisy),
  • zaplanowanie strategii promocji (pozycjonowanie + marketing).

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy na rynku działa wiele sklepów i prawdopodobnie będziemy musieli zmierzyć się ze sporą konkurencją. Obok atrakcyjnych cen warto zatem zadbać o przyciągnięcie Klientów działaniami marketingowymi. Drugą kwestią jest strona wizualna całego sklepu oraz poszczególnych produktów. Pamiętajmy, że Klienci kupują głównie oczami. Rzetelny, ale i chwytliwy, opis oraz doskonałej jakości zdjęcia sprawią, że Internauta dużo chętniej kupi dany produkt u nas niż u konkurencji. Otwierając sklep internetowy należy być przygotowanym na ostrą walkę o Klienta. Niemniej jednak identyczne zasady obowiązują wszystkich Sprzedawców. Do nikogo Klienci nie przyjdą „z urzędu”. Każdy sprzedawca musi odpowiednio wypromować swój sklep. Warto jednak ponieść ten wysiłek, gdyż w dalszym etapie to nasi Klienci będą robili nam darmową reklamę. Nasz sklep stanie się „samonapędzającym” mechanizmem, który, co najważniejsze, będzie generował coraz wyższe obroty.

Sklep internetowy może okazać się naszą przepustką do sukcesu. Możemy zarabiać na nim naprawdę godziwe pieniądze. A co istotne, jego wdrożenie wcale nie musi być trudne ani drogie. Największą pracą, jaka nas czeka, będzie trafny dobór asortymentu oraz skuteczna promocja. Ale dla prawdziwego Handlarza taka praca to czysta przyjemność…

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry