Inwestowanie w kryptowalutę. Prosta strategia dla początkujących

Jeśli nie masz strategii inwestowania, prawdopodobnie często znajdujesz się w sytuacjach, gdy kupujesz kryptowalutę i sprzedajesz ją na dole. Lub możesz mieć sytuację, w której lubisz kryptowalutę i być może nawet ją przeanalizowałeś. Jednak z braku strategii nie wiesz, kiedy wejść na rynek. A kiedy kryptowaluta rośnie, a Ciebie nie ma na rynku, doświadczasz syndromu utraconych zysków. To nie tylko brak doświadczenia, to przede wszystkim brak strategii inwestycyjnej.

W tym artykule omówimy najprostszą strategię dla początkujących. To jest strategia dla handlu spotowego. Tak jest, jeśli handlujesz tylko własnymi środkami, bez korzystania z pożyczonych środków lub dźwigni.

Inwestowanie w kryptowalutę. Prosta strategia dla początkujących 1

Najpierw musisz zdecydować o rodzaju inwestycji. Musisz jasno zrozumieć horyzont inwestycyjny, czyli jak długo chcesz być na rynku, ile dni lub miesięcy. Na tej podstawie możesz wybrać odpowiednią dla siebie strategię. Może to być krótkoterminowa spekulacja, średnioterminowa lub długoterminowa strategia inwestycyjna.

Inwestycje długoterminowe

Zacznijmy od inwestowania długoterminowego, ponieważ jest najłatwiejsze do wytłumaczenia i jest świetne dla początkujących.

Inwestor długoterminowy musi jak najszerzej spojrzeć na projekt, w który inwestuje. Nie ma znaczenia, jaką kryptowalutę kupujesz. Przyjrzyj się i przeanalizuj, co może się z nim stać za 5 lat lub za 3 lata (w zależności od tego, jaki jest Twój horyzont inwestycyjny) i określ dla siebie najważniejszą rzecz, co zrobisz, gdy kryptowaluta spadnie.

Strategia uśredniania

Istnieje coś takiego jak średnia cena zakupu. Zawsze będziesz kupować po innej cenie, ale Twoje aktywa będą miały średnią cenę zakupu. Jest to cena, za którą średnio kupiłeś te aktywa. Na przykład, jeśli kupiłeś Bitcoin za 20 000 USD, a następnie za 10 000 USD, średnia cena zakupu to 15 000 USD. Tak więc, jeśli właśnie kupiłeś Bitcoin (za 20 000 $) i trzymałeś go w portfelu, jeśli Bitcoin spadnie do 10 000 $, a następnie wzrośnie do 20 000 $, nic nie zarobisz, po prostu dojdziesz do 0. Jeśli jednak kupiłeś Bitcoin na 10 000 $, a gdy cena Bitcoina osiągnie 20 000 $, zarobisz. Dlatego strategia uśredniania w długoterminowym inwestowaniu jest najłatwiejsza dla początkujących inwestorów.

Czas na sprzedaż

Załóżmy, że zajęliśmy dość dużą pozycję z jakiejś kryptowaluty. Teraz ustalmy, kiedy go sprzedamy, lub jak mówią traderzy i inwestorzy, kiedy „rozładujemy naszą pozycję”. Najprostszą i najskuteczniejszą strategią jest strategia „schodowa”. Kiedy sprzedajesz stopniowo wraz ze wzrostem kryptowaluty. Ty określasz poziomy, na których będziesz sprzedawać.

Gdzie handlować

Zwracamy uwagę na giełdę kryptowalut Cryptex. Platforma posiada szeroką gamę przydatnych narzędzi oraz przyjazny interfejs użytkownika, który pozwala błyskawicznie dokonać transakcji w dowolnym dogodnym momencie. Możesz wymieniać kryptowaluty na Cryptex po korzystnej cenie, jest całkowicie anonimowy i daje swoim użytkownikom możliwość inwestowania w kryptowaluty bez długiej rejestracji i potwierdzania ich tożsamości.

Wniosek

Inwestuj tylko w projekty, które rozumiesz i wierzysz w przyszłość. Nie poddawaj się krótkotrwałym wahaniom rynku, ale wykorzystaj możliwości tego rynku. Rynek jest zawsze okazją do zarobienia pieniędzy, wystarczy umieć poczekać. Jeśli spojrzysz na dowolny wykres, zawsze będzie on przypominał falę. Oznacza to, że za każdym razem po upadku wykres będzie rósł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry