Inwestycje P2P – ile można na nich zarobić?

Ten sposób inwestowania zyskuje na popularności.

Sposobów na inwestowanie jest wiele. Dzięki temu wszystkie osoby, które zainteresowane są pomnażaniem swojego kapitału, mogą znaleźć rozwiązanie dla siebie. Poszukując swojej ścieżki inwestycyjnej, pod uwagę wziąć należy przede wszystkim posiadany kapitał oraz otwartość na ryzyko, oznaczające rozbieżności pomiędzy oczekiwaną a zrealizowaną stopą zwrotu z inwestycji.

Do najbezpieczniejszych możliwości należą rachunki oszczędnościowe, lokaty oraz polisy lokacyjne. Pewność zysku oznacza jednak, iż oprocentowanie nie będzie wysokie. Więcej zyskamy, jeżeli zaryzykujemy bardziej – korzystając np. z funduszy inwestycyjnych czy kupując akcje lub obligacje skarbowe na giełdzie papierów wartościowych. Rozważyć warto również zakup obligacji, obrót walutami na globalnym rynku walutowym czy inwestowanie w nieruchomości lub w sztukę. Na popularności zyskują także inwestycje P2P.

Czym są inwestycje P2P?

Inwestycje P2P – ile można na nich zarobić? 1P2P oznacza peer-to-peer, czyli równą i bezpośrednią relację pomiędzy użytkownikami. W przypadku inwestycji to tworzenie crowdfundingowego kapitału, z którego w łatwy sposób skorzystać mogą kredytobiorcy, a w który z powodzeniem inwestować mogą osoby, posiadające wolne środki (niezależnie od ich wielkości). W relacji tej nie pojawia się żadna instancja wyższa, kolejna strona transakcji. Przydatne jest natomiast narzędzie (takie, jak platforma P2P fastinvest.com), które ułatwia komunikację pomiędzy użytkownikami.

Zostanie inwestorem jest dzięki temu proste i wygodne, a także bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, przelać środki na swój rachunek oraz wybrać z dostępnej puli kredyt, który jest celem inwestycji – może być on również kredytem walutowym. Następnie w każdym miesiącu od kredytobiorców otrzymywane są płatności, na które składają się zarówno części wcześniej wniesionego kapitału, jak i odsetki.

Bezpieczeństwo tego typu inwestycji zapewniają Gwarancja Odkupu i Gwarancja Dotrzymania Umowy Fast Invest. Oznacza to, że jeśli kredytobiorca nie spłaca terminowo wyznaczonych rat, inwestor (bez względu na to) w ciągu trzech dni otrzyma należne środki. Gdy postanowi zakończyć swoje działania w trakcie trwania procesu, będzie mógł też odsprzedać swoją inwestycję i odzyskać wniesione środki.

Ile można w ten sposób zarobić?

Fast Invest, dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informatycznych i finansowych, które maksymalnie ograniczają koszty, może zaoferować wysokie oprocentowanie: od 8% do 13% w skali roku. To znacznie więcej niż w propozycjach banków.

W praktyce oznacza to, że inwestując 10 000 zł na dwanaście miesięcy, oczekiwany zwrot (zakładając ponowne zainwestowanie spłaconego kapitału) wyniesie 11 300 zł. Z kolei wnosząc 50 000 zł na dziesięć miesięcy, otrzymać można nawet 55 416,67 zł. To właśnie dlatego ten sposób inwestowania zasługuje na szczególną uwagę!

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry