Irlandia najbezpieczniejsza w Europie; niechlubny „awans” Kamerunu

Według trzeciej edycji raportu firmy McAfee, irlandzkie ccTLD okazuje się być najbezpieczniejszą końcówką w Europie. Najbardziej ryzykownym na świecie rozszerzeniem nie jest już natomiast .hk – domena Hong Kongu została „pobita” przez kameruńskie .cm.

Jail Cell
Creative Commons License photo credit: abardwell

Najbezpieczniejszą domeną krajową na świecie jest japońskie .jp, które już drugi rok z rzędu znajduje się w piątce najlepszych. Irlandzkie .ie zajmuje drugą pozycję, trzecia jest chorwacka .hr, czwarta luksemburska .lu, a piąta – .vu, ccTLD Vanuatu.

Zaskakiwać może drugie miejsce wśród najbardziej niebezpiecznych domen. Zajęła je końcówka najczęściej wykorzystywana – .com. Rządowe rozszerzenie .gov jest natomiast uznawane za najbezpieczniejsze wśród domen nie-krajowych.

Raport pokazuje jak szybko cyberprzestępcy zmieniają swoją taktykę by wykorzystać swoje ofiary i nie zostać złapanym. W ostatnim roku Hong Kong miał najbardziej ryzykowną domenę – w tym roku jest to o wiele bezpieczniejsze rozszerzenie – powiedział Mike Gallagher, szef do spraw technologicznych McAfee Labs.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top