Irlandia najbezpieczniejsza w Europie; niechlubny „awans” Kamerunu

Opublikowano: 3 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Według trzeciej edycji raportu firmy McAfee, irlandzkie ccTLD okazuje się być najbezpieczniejszą końcówką w Europie. Najbardziej ryzykownym na świecie rozszerzeniem nie jest już natomiast .hk – domena Hong Kongu została „pobita” przez kameruńskie .cm.

Jail Cell
Creative Commons License photo credit: abardwell

Najbezpieczniejszą domeną krajową na świecie jest japońskie .jp, które już drugi rok z rzędu znajduje się w piątce najlepszych. Irlandzkie .ie zajmuje drugą pozycję, trzecia jest chorwacka .hr, czwarta luksemburska .lu, a piąta – .vu, ccTLD Vanuatu.

Zaskakiwać może drugie miejsce wśród najbardziej niebezpiecznych domen. Zajęła je końcówka najczęściej wykorzystywana – .com. Rządowe rozszerzenie .gov jest natomiast uznawane za najbezpieczniejsze wśród domen nie-krajowych.

Raport pokazuje jak szybko cyberprzestępcy zmieniają swoją taktykę by wykorzystać swoje ofiary i nie zostać złapanym. W ostatnim roku Hong Kong miał najbardziej ryzykowną domenę – w tym roku jest to o wiele bezpieczniejsze rozszerzenie – powiedział Mike Gallagher, szef do spraw technologicznych McAfee Labs.

aznews.plIrlandia najbezpieczniejsza w Europie; niechlubny „awans” Kamerunu

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.