ITIL – co to jest, dlaczego warto i ja zdać egzamin?

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) to certyfikat, który potwierdza umiejętności zarządzania pracowników zatrudnionych w działach IT, w szczególności przydatny dla osób na stanowiskach managerskich. Biblioteka ITIL to zbiór najlepszej wiedzy na temat zarządzania usługami IT, z których od 1989 roku korzysta tysiące firm, organizacji i instytucji na całym świecie.

Zdobycie egzaminu to świetny sposób na podkreślenie swoich kwalifikacji i szansa na wymarzony awans. Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do egzaminu? Jak się do niego przygotować? Czy warto iść na szkolenie? Więcej w artykule.

Dla kogo certyfikat ITIL?

Certyfikat ITIL jest najbardziej przydatny dla pracowników IT szczebla menadżerskiego, dla osób zarządzających projektami informatycznymi lub tymi, które chcą zajmować się tym w przyszłości i szukają certyfikatów, które pomogą im w uzyskaniu upragnionego awansu. Nie jest więc to przydatny egzamin dla osób np. pracujących na dziale help-desk, czy w żaden inny sposób niezwiązanych stanowiskiem z zarządzaniem.

Przygotowanie do egzaminu – jak to zrobić?

W zdaniu egzaminu bardzo pomaga praktyka wyniesiona z pracy, którą możemy dodatkowo wesprzeć uczestnictwem w szkoleniu poświęconym tematyce ITIL i przygotowującym do egzaminu. Dzięki połączeniu wiedzy praktycznej z usystematyzowaniem swoich wiadomości i zebraniem ich w całość na specjalistycznym kursie zyskujemy pewność, że pozytywnie ukończymy egzamin.

Szkolenia ITIL Foundation

Szkolenia ITIL Foundation mają na celu zdobycie lub usystematyzowanie wiedzy z zakresu procesów, korzyści i wyzwań, jakie niesie ze sobą korzystanie z biblioteki dobrych praktyk ITIL w firmie. Na szkoleniach dowiemy się więcej o Cyklu Życia Usługi (Service Lifecycle), która jest podstawą w ITIL i pomaga na tworzenie produktów i usług, które przyniosą zyski przedsiębiorstwu. Szkolenie ponadto pozwala na zapoznanie się ze standardowym, branżowym słownictwem i podstawowymi pojęciami. Kurs kończy się egzaminem na wybranym poziomie.

ITIL
ITIL

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z 40 pytań jednokrotnego wyboru i trwa 60 minut. Pozytywny wynik egzaminu to minimum 65% prawidłowych odpowiedzi. Na egzaminie nie można korzystać z żadnych dodatkowych materiałów pomocniczych. Przeprowadzany jest w języku polskim lub angielskim.

Nie wiesz, czy masz wystarczającą wiedzę, żeby przystąpić do egzaminu ITIL od razu? Już dziś zapisz się na kurs organizowany przez Inprogress, który pozwoli Ci pozbyć się wątpliwości, zdobyć brakującą wiedzę i ukończyć pozytywnie egzamin. Terminy kursów znajdziesz na stronie https://inprogress.pl/szkolenia/uslugi-it/itil/itil-foundation/.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top