Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?

Inwestycja w kryptowaluty to opłacalny biznes pod warunkiem, że wiemy, jak to robić. Początkujący muszą dowiedzieć się wielu rzeczy, aby nie popełnić błędów. Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Podpowiemy jak z głową inwestować, aby zarobić, a nie stracić!

Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty? 1

Co to jest kryptowaluta?

Zacznijmy od podstaw, a więc dowiedzmy się, czym w ogóle są kryptowaluty? Jak można je zdefiniować? To po prostu tak zwane waluty cyfrowe, czyli istniejące wyłącznie w komputerach. Są zupełnie innym wytworem niż pieniądze tradycyjne, gdyż nie mają nośnika – fizycznych banknotów.

Dodatkowo wyróżnia je to, że są w pełni zdecentralizowana, co oznacza, że nie mają instytucji sprawujących nad nimi kontrolę – brak banku centralnego czy innego pojedynczego administratora. Wszelkie kwestią z nią związane (przede wszystkim emisja i wartość) nadzorowane są przez samych użytkowników. Nie dziwi więc, że te waluty internetowe określane są jako należące do ludzi.

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Początkujący zastanawiają się, jak stać się posiadaczem kryptowalut, skoro nie mają one fizycznej postaci. Do tej czynności służą przede wszystkim giełdy kryptowalut, gdzie nabędziemy najbardziej znane wirtualne waluty jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, ale też mniej popularne, ponieważ ciągle pojawiają się nowe. Wybierając pierwszą giełdę najlepiej zdecydować się na renomowaną markę, by mieć pewność, że nasze kryptowaluty nie są zagrożone.

Jak taką znaleźć i w pełni bezpiecznie inwestować? Najlepiej odwiedzić ranking giełd kryptowalut, jaki znajduje się pod adresem https://kryptomaniak.pl/gieldy-kryptowalut. Dowiemy się tu najistotniejszych informacji: gdzie najkorzystniej je kupić, na co zwracać uwagę, jakie trzeba spełnić formalności itd.

Jak przechowywać kryptowaluty?

Można na giełdzie bądź w serwisach internetowych, ale nie jest to zbyt bezpieczny sposób, głównie z tego powodu, że takie miejsca bywają wrażliwe na ataki hakerskie. Co gorsza, gdy już kryptowaluty zostaną skradzione, ciężko będzie je odzyskać, ponieważ praktycznie nie jest możliwe, aby cofnąć transakcję w czasie. Co jest więc bezpieczniejsze?

Przetrzymywanie kryptowalut na osobistym komputerze. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że ktoś się na niego włamie, ale znacznie mniejsze niż w przypadku giełd. Aby zmniejszyć tego rodzaju zagrożenie, niektórzy użytkownicy korzystają z pomocy tzw. portfeli. Mogą być pełne (przechowują kryptowaluty w całości), lekkie (na zewnętrznym serwerze) i mobilne (jak nazwa wskazuje – na urządzeniach mobilnych).

Na co zwracać uwagę przy zachowaniu bezpieczeństwa?

Jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać, jeśli chcemy bezpiecznie inwestować w kryptowaluty. Kiedy trzymamy je na komputerze, koniecznie pamiętajmy, by zainstalować program antywirusowy i regularnie skanować nim komputer. Tak samo ważne są aktualizacje oprogramowania.

Portfel należy zaszyfrować, wymyślają unikalne hasło ze znakami, cyframi i dużymi literami. Pamiętajmy też, aby kopie portfela z kluczami prywatnymi przechowywać w bezpiecznym miejscu, na przykład na płycie DVD bądź pendrivie. Zawsze też logujmy się z bezpiecznych sieci Wi-Fi. Co jest dodatkowo ważne? Wykonujmy zawsze kopie zapasowe portfela i trzymajmy je poza urządzeniem.

Dowiedzieliśmy się najważniejszych informacji na temat kryptowalut, dzięki czemu możemy zacząć bezpiecznie w nie inwestować. Weźmy sobie powyższe rady do serca!

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top