Jak i gdzie szukać dobrych ofert pracy?

Praca to część życia każdego z nas. Po pierwsze dlatego, że stanowi źródło utrzymania – bez pieniędzy nie bylibyśmy w stanie przetrwać w nowoczesnym społeczeństwie. Ale to przecież nie wszystko. Praca to również szansa na rozwój oraz samorealizację – o ile znajdziemy zatrudnienie na stanowisku, które jest dla nas odpowiednie.

Jeżeli przeszukujesz bezskutecznie oferty pracy i zastanawiasz się, co zrobić, żeby znaleźć pracę marzeń – mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Początki bywają trudne

Recruitment Application Planning Working Strategy Concept„Najtrudniejszy pierwszy krok” – jak mówią słowa piosenki. I rzeczywiście, najtrudniej jest postawić pierwszy krok na drodze ku swojej karierze zawodowej. By to zrobić, po pierwsze – należy określić swój cel, jak chodzi o karierę zawodową. Zastanów się nad tym, jak Twoje wykształcenie może się przełożyć na zatrudnienie i pomyśl, gdzie chcesz się zobaczyć za 10-15 lat. Nawet ogólny zarys – wskazanie branży, w której sądzisz, że się odnajdziesz to dobry początek. A potem – już w trakcie studiów, znajdź praktyki studenckie, które ułatwią Ci otrzymanie po studiach pierwszej pracy związanej z zatrudnieniem. Pamiętaj, że jeśli dobrze poszukasz – znajdziesz nawet płatne praktyki. Dobrze wybrana praca dla studenta lub program praktyk studenckich pomoże Ci zdobyć niezbędne doświadczenie, wzbogacić CV, a przy tym zarobić pieniądze – nie tylko na drobne wydatki.

Przeglądanie ofert pracy nie musi być drogą przez mękę

Jeśli już znajdziesz się w momencie, gdy trzeba będzie rozpocząć wysyłanie dokumentów aplikacyjnych, najprawdopodobniej sięgniesz do internetu. To w sieci bowiem dzisiaj pojawia się większość anonsów o pracy. Większości z nas szukanie zatrudnienia przy wykorzystaniu portali internetowych kojarzy się z mozolnymi czynnościami, wymagającymi wiele cierpliwości.

Jeżeli jednak wybierzesz portal pracy stworzony przez ludzi, którzy doskonale znają bolączki osób szukających pierwszego i kolejnego zatrudnienia – możesz uniknąć nieprzyjemności. Ciekawe rozwiązania dla szukających pracy, a także ofert takich, jak płatny staż przygotował na przykład portal isivi.pl – dający dostęp do wielu interaktywnych narzędzi.

Szukaj pracy inteligentnie

Nowoczesne portale pracy, takie jak isivi.pl są o wiele bardziej funkcjonalne niż te, które znane są nam od lat. Dlaczego?

Przede wszystkim z uwagi na intuicyjny system prezentacji ofert zatrudnienia. Wystarczy, że wypełnisz profil kandydata, wskazując swoje doświadczenie zawodowe, preferowany kierunek kariery oraz umiejętności. Dzięki temu system, w oparciu o dopracowany algorytm, wyświetli ogłoszenia, na które aplikując masz największe szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. To pozwoli Ci zaoszczędzić wiele godzin spędzonych przed ekranem i wysyłania swojego CV w miejsca, gdzie szanse na powodzenie są znikome.

Ukierunkowany rozwój umiejętności

Personalizacja ofert pracy to nie wszystko, co mogą Ci zaoferować nowoczesne narzędzia internetowe. Bardzo ważną funkcją, która niezbędna jest przede wszystkim na początku kariery zawodowej jest feedback.

Ile razy zastanawiałeś się, czemu potencjalny pracodawca w ogóle nie odpowiedział na Twoje CV i dlaczego Twoja kandydatura została odrzucona?

Korzystając z isivi.pl zawsze otrzymasz odpowiedź. System zawsze przekaże informację zwrotną o wyniku postępowania rekrutacyjnego, a ponadto wyświetli wskazówki i podpowiedzi, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności – tak, by uniknąć odmowy zatrudnienia w przyszłości. Podążając za nimi – uczestnicząc np. w kursach, studiach podyplomowych czy ucząc się nowych języków, szybko staniesz się idealnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców. Tym sposobem, krok po kroku, zbliżysz się do pracy marzeń.

Jak widać, nie da się zdobyć pracy marzeń „ot tak”. Tylko cierpliwość i nieustanna praca nad sobą doprowadzą Cię na szczyt kariery zawodowej. Musisz ją jednak budować krok po kroku, powoli pokonując przeszkody. Jeżeli będziesz działać świadomie i wykorzystasz nowoczesne narzędzia informatyczne, które czekają na Ciebie w sieci – Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu znacznie wzrosną.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top